Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérképben mi utalhat daganat...

A vérképben mi utalhat daganat jelenlétére? Mire irányuló vérvételt érdemes kérni, ha ki akarjuk zarni a daganatot?

Figyelt kérdés
Ugy tudom, tokeletes altalanos verkep mellett is lehet valaki beteg,
2016. okt. 28. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Tumor markereket szoktak nézni. Tehát egy általános vérkép nem elég.

De ilyen vizsgálatot csak úgy nem lehet kérni. Ha valakinek van már valamilyen problémája, akkor kérik.

Pl. nekem volt egy nőgyógyászati műtétem, előtte kérték a kórházban.

De csak úgy a háziorvos nem kérheti.

Magánklinikákon gondolom, lehet kérni pénzért.

2016. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmivel nem lehet kizárni. A tumormarkerek sem diagnosztizálásra vannak kitalálva, hanem a már diagnosztizált tumor követésére. Plusz nincs minden tumornak markere.

De ha nincs semmi rá utaló tünet, akkor nem érdemes ezen agyalni, nem valószínű, hogy gond van.

2016. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet valaki beteg, én pl tökéletes vérkép mellett lettem pajzsmirigy alulműködő, mert a háziorvos nem tudta hogy nőknél főleg aki gyereket akar annak 1-2között kell lenni (többször vetéltem emiatt, az orvos meg annyit mondott: a labor nem csillagozta mert határértéken belül van..), de ezt már csak magándokinál tudtam meg hogy nem jó és azóta kezelni is kell.

Tb-re így nem lehet, háziorvos nem kérheti, csak ha van valamilyen rákja az illetőnek és azt figyelik időközönként, de még az se 100%.

Sima vérvételnél így konkrétan egyáltalán nem derül ki mert pl monocyta stb emelkedés is csak valamit jelez megfázástól a rákig kb.. Ha valami emelkedett vagy csökkent de nagyon tehát 100-1000-es kategóriában akkor tovább küldenek egyéb direktebb vizsgálatokra, viszont valóban nincs mindennek markere.

2016. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat! A problemam: egy oldalon jelentkezo kez, lab, arc zsibbadas (ful dugulas melle) es a honaljban talaltak egy reaktiv nyirokcsomot. Persze volt mar par vizsgalat, ami nem igazolt betegseget (altalanos labor, ekg, mellkas rontgen, nyaki er uh), voltam szakrendelesen is, de nem vesznek komolyan az orvosok, mondvan 30x evesen nem lehetek beteg. Igy kenytelen leszek magan uton elvegeztetni a tovabbi vizsgalatokat, hogy megnyugodjak.


Akinek van tippje, hogy mit lenne erdemes még megcsinaltatnom, az legyen kedves irjon!


Medikuss neked mi a velemenyed?? Ugy latom jartas vagy az egeszsegugyi temakban.

2016. okt. 28. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Féloldali zsibbadással neurológust keress fel, első körben azt kell kizárni, hogy agyi oka van-e. A reaktív nyirokcsomó nem jelent daganatot, plusz a fenti panaszokhoz sincs valószínűleg köze.
2016. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam neurologusnal, tovabbi vizsgalatokra nem kuldott, mondvan ezt csak a stressz es kimerultseg okozza es csinaljak relaxacios gyakorlatokat...
2016. okt. 29. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg koponya CT/MR nem történt, akkor a saját megnyugvásod érdekében csináltathatsz. Az MR pontosabb, de drágább, kb. 20-30 ezer ft, (1,5 Teslás készülékkel érdemes, annál kevesebbel nem). Általában rizikófatorok és fiatal életkor mellett a zsibbadásos panaszok nem szoktak tényleges szervi eltéréssel járni, gyakrabban lelki eredetűek, egy tapasztalt neurológus ezt egy kikérdezés és egy vizsgálat alapján meg tudja állapítani, de ha tényleg aggódsz emiatt, és nem sajnálod rá az összeget, akkor egy MR-rel gyakorlatilag ki lehet zárni, hogy szervi ok állna a háttérben.
2016. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!