Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorsav, hasnyálmirigy,...

Gyomorsav, hasnyálmirigy, vagy mi?

Figyelt kérdés

Szombaton este úgy fájt a gyomrom, mintha kést szúrkáltak volna belé, csak akkor lett enyhébb a fájdalom, amikor görnyedtem, vagy feküdtem. Aznap megittam 2 vodkanarancsot de pici vodkával. (narancsra gyanakodtam.. esetleg gyomorsav?) Másnap reggel fájt a gyomrom, égő érzés volt. Kedden elmentem orvoshoz felírt egy ludea nevű gyógyszert, mondván "reméljük elmúlik a fájdalom.....". Péntek van, kedd óta szedem, ma úgy keltem fel, hogy a bal és a jobb bordaív alatt fáj, vagy a mellkasom. Nem is tudom leírni igazán, hogy hol :( de már annyira elegem van, el kapott a sírás is. Ultrahangra megyek jövő szerdán, de hol van az még? (persze magándokihoz, mert a simához nem kapok időpontot ilyen gyorsan..)

El vagyok keseredve, diétázom a gyomrom miatt hátha az a baj, hogy mostanában sok szar kaját ettem..fogalmam sincs. Tegnap nem fájt semmi egész nap, ma igen :(



2016. okt. 28. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem annyira erős a fájdalom, tehát tudok csinálni mindent, csak már zavar.
2016. okt. 28. 08:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kikezdte a gyomrodat az alkohol és a narancslé, főleg, ha éhgyomorra ittál.

Diétázz húslevessel, mellé igyál gyömbérteát, gyógyteákat mézzel. Szedj probiotikumot.


[link]

2016. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen..éhgyomorra volt. Ezen én is elgondolkoztam. Remélem a legjobbakat, köszönöm a választ! :)
2016. okt. 28. 10:01
 4/7 anonim válasza:

Eh gyomorra alkoholt ne igyal

Nagy a valoszinusege hogy kikeszitette a gyomrodat az alkohol

Csak tamogatni tudom az elottem valaszolot

Jobbulast

2016. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még mindig fáj :( elmentem ügyeletre, ahol ugyanaz a doki volt, akihez elsőre mentem.. felírt még két gyógyszert, gyomorsavra. Miért olyan biztos benne, hogy a savammal van baj?
2016. nov. 2. 07:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy refluxra gyanakodnak. Milyen gyógyszereket írtak fel? Pár napos hasfájásra én még nem kezdenék el gyomorsavcsökkentőt és társait szedni, véleményem szerint a gyógyszerek csak tüneti kezelésre jók, de az alapproblémát nem oldják meg. Jobban járnál, ha elkezdenél odafigyelni a táplálkozásodra, most pedig elsősorban gyógyteákat inni és pár napig diétázni. Csontleves vagy húsleves leve nagyon jót tenne az irritált gyomor- és bélnyálkahártyádnak, hozzá párolt répa, leveszöldségek, krumpli, rizs. Mást ne is egyél. Igyál naponta többször mézes kamillateát, gyömbérteát, borsmentateát váltogatva. A gyógyszerekkel még várj.
2016. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Controloc, zaldiar, és ludea amiket felírtak nekem. Húslevesen élek napok óta, próbálok odafigyelni. Bár be kell valljam egy kicsit hipochonder is vagyok, mert bebeszélek magamnak mindent :( plusz szakdolgozatot is most írok, ideges vagyok alapból. Egyébként 3 évig jártam pszichiáterhez pánikbetegséggel.. abbahagytam az antidepresszánsok szedését, de megint kezdenek előjönni a rossz érzések.
2016. nov. 2. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!