Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetseges, hogy par even...

Lehetseges, hogy par even belul amputalni kell az amugy jol mukodo labam, vagy tulzott az aggodalom es ez inkabb hosszu tavon alakulhat ugy?

Figyelt kérdés
25 eve vagyok 2-es tipusu cukorbeteg, nemreg sikerult sokat leadni a sulyombol es 2 evig normalis volt a vercukorszintem mindenfele dieta es gyogyszer nelkul. De most negint meghiztam es ujra komoly problemak vannak a vercukorszintemmel, nehez beallitani. Nagyjabol 8 honapja tapasztalom, hogy egyre kevesbe erzem a talpam es a labujjaim, gondolom halnak el az idegek. Volt mar egy-ket komoly labgorcsom, amit keringesi problemanak gyanitok. A pulzust a bokaimnal erosnek erzem. Mekkora esely van ra, hogy igy 43 evesen rovid illetve kozeptavon elveszitem a labamat amputacio miatt?

2016. okt. 29. 21:47
 1/9 anonim válasza:
Én csak annyit tudok mondani hogy remélem nem lesz veled ilyen.
2016. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először a lábfejen lehet érezni,ha romlik a végtag keringése, nézd meg ott is. És valóban van esély arra,hogy 20-25 év múlva mind az idegek ,mind az erek tönkremennek a a cukortól a lábadban. Ha dohányzol,akkor ez még gyorsítja is a folyamatot. Hogy amputáció lesz a vége az nem biztos. Állítólag Magyarországon sok felesleges amputációt végeznek ilyen esetekben,de mire Te a közelébe kerülsz, remélhetőleg ez is változni fog.
2016. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen vizsgalatokkal lehet azt felmerni, hogy milyen a keringes a labaimban, hogy mekkora a kar eddig?
2016. okt. 30. 00:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérjél a háziorvosodtól beutalót angiológiára. Ott felmérik az állapotodat. Egyébként szedsz Milagammát,Thiogamma-t vagy Gabagammát?
2016. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek ilyeneket, az ennek a helynek meg utana nezek, koszonom.
2016. okt. 30. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek a gyógyszerek arra valók,hogy megelőzzék vele a cukorbetegség miatt kialakuló neuropathiát(idegbántalom kialakulását). Jársz diabetológiára,vagy a háziorvos kezel csak?
2016. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy vannak ilyen gyogyszerek. Ami azt illeti nem Europaban elek pillanatnyilag es az elkovetkezo evben nem szandekozok haza latogatni. Le tudnad irni nekem azoknak a gyogyszereknek a nevet, amit meg hasznosnak tartasz ilyen esetben? Fogom oket kerni az itteni family doctortol.
2016. nov. 1. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Megelőzésre (pl. Milgamma,Thiogamma,Gabagamma)azokat kéne szedni,amiket már írtam és időnként ellenőriztetni kéne a keringést a lábadban. Ha az romlik akkor jön a Trental,Chinotal,de azok csak akkor,ha már kezd kialakulni az érszűkület. De a legfontosaab a cukorszintedet minél alacsonyabb értéken tartani!
2016. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaid. Ez most nagyon helpful volt.
2016. nov. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!