Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet a mandula picit...

Mitől lehet a mandula picit gennyes?

Figyelt kérdés

A jobb oldali mandulámon van egy sáegás-fehéres folt, szerintem genny. A mandula maga nincs begyulladva, picit nehezebben nyelek, néha kicsit kapar a torkom és ennyi. Ez van kb 1 hete.

Más tünetem nincs.


Mitől lehet ez?

Hogyan tudnám a gennyet eltávolítani?

Okozhatja ezt a most jövő bölcsességfogam is? (mindkettő most jön fölül)



2016. okt. 31. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Gennyes mandulagyulladásod van, ezt baktérium- illetve vírusfertőzés okozhatja. A bölcsességfognak ehhez nincs köze. Van mindenféle házipraktika, kezdve a sósvizes gargarizálástól vagy van mindenféle torokfertőtlenítő szopogatnivaló cukorka, de inkább menj el orvoshoz. Ha ze krónikussá válik mindenféle bajt okozhat (hajhullás pl). Antibiotikunos kezelést írnak elő, de a legjobb idővel a mandulakivétel.
2016. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű oknál fogva: szép kis tüszős mandulagyulladást szedtél össze. Ezzel orvoshoz tanácsos menni, mivel nagyon könnyen valamilyen szövődményt összehozol. Az öngyógyítás pedi abból áll, hogy egy tampont átitatsz betadinnel és azzal leecseteled a manduláid.
2016. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Dorithricin-t szedek most, meg szedtem strepfent.


De nem értem. A tüszős mandulagyulladás lázzal, gyulladással meg hasonlókkal jár, nekem viszont a mandulám sincs begyulladva, és a torkom se fáj.

2016. okt. 31. 18:39
 4/10 A kérdező kommentje:

A betadinost majd kipróbálom.


És gyakori a tüszős mandulagyulladás amúgy? :S

2016. okt. 31. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
A tüszös mandulagyulladást baktérium okozza. Ilyenkor a mandulán sárgás tüszők vannak(mint a tiéden is). A vírusos mandulagyulladásnál nem tüszők,hanem apró hólyagok vannak a mandulán. Az,hogy nem vagy lázas nagyon elesett azt mutatja,hogy erős az immunrendszered. Jó lenne ,ha elmennél orvoshoz,mert mindezek ellenére a tüszös mandulagyulladás gyakran okoz izületi,vagy szívizomgyulladást.Egyébként azok között akiknek van mandulája gyakori betegség.
2016. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Holnap elmegyek.

Csak 1 darab ilyen fehéres folt van. Akkor ez bakteriális, nem vírusos?

2016. okt. 31. 20:34
 7/10 A kérdező kommentje:

Viszont 1 valamit nem értek:


Miért csak a jobb oldalo mandulám?

A másik mandulámon nem látok semmit.

A jobb oldali mandulám mindig is sokkal nagyobb volt a másiknál, de olvastam, hogy ez nem probléma. Viszont csak a jobb oldalin látok ilyen gennyes izét, a bal oldalin egyáltalán nem. De miért? A bal oldali nem is fáj, a jobb oldali is csak picit.


Mellesleg eddig strepfent szedtem, meg neocitránt. meg 1-2-szer algoflexet. De lázam, levertség meg ilyesmi sosem volt.

2016. okt. 31. 21:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Eltűnt a genny, egy picike lyuk van helyette. Ez mi?
2016. okt. 31. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy iszunk,főleg ahogy eszünk és lenyljük a falatokat, ami lemegy a torkunkon az le tudja választani a felrakódott gennyet a manduláról. Ez jó,mert már nincs ott az a batériumokkal teli csomó. A lyuk, lyukak lehet,hogy ott fognak maradni. Akinek sokszor volt tüszös mandulagyulládása,annak tele van a mandulája a nyomokkal. Használd tovább a torokfertőtlenítőt és valószínűleg ezek után javulni fog az állapotod. Ha szerencséd van elkerülheted az antibiotikumot.
2016. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet,nem tüsző volt,hanem mandulakő.Öblögess kamillával.Mutass képet a torkodról.Lehet érdemes lenne kivetetni a manduláidat.
2016. nov. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!