Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Pszichiátriai kezelés? (akik feküdtek már be pár hétre)

25 éves vagyok, pár hete pszichológushoz járok (pár éve tartó alacsony alaphangulat, öngyilkossági gondolatok, motiválatlanság BÁRMIRE), és legutóbb azt vetette fel, hogy be kéne feküdjek pár hétre, mert megpróbálnának beállítani egy pár gyógyszert nálam (hogy antidepresszáns vagy sem, azt nem tudom).

Nyilván nem kötelező bemennem, ezért vívódok most, hogy tényleg szükség van-e erre.

Egyrészt nem akarok gyóygszerfüggő lenni (mert apámon cirka 10 éve ezt látom, minden mellékhatást), másrészt több hétig tartó ottlét alatt konkrétan halálra unnám magam.

Befeküdjek vagy ne?

Keress kérdéseket hasonló témákban: pszichiátria, gyógyszeres kezelés, befekvés, depresszió

2016. nov. 1. 19:06  Privát üzenet  

A válaszok
NE!!!! Szedd össze magad- többre mész vele, mint ha függővé tesznek és zombivá.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. nov. 1. 19:10 Privát üzenet

Az első kommentelővel nem értek egyet. Látszik, hogy sajnos nem járatos a témában. Az emberek a legnagyobb jóindulattal mondják, hogy "szedd össze magad!", de ez egy betegség. Pont azért betegség, mert a beteg képtelen összeszedni magát, hiába kérik erre.

Sajnos ezek a gyógyszerek nagyon sok mellékhatással járnak. De valószínűleg a problémád is nagy terhet jelent a számodra, megnehezíti mindennapjaidat. Amíg befeküdnél megpróbálnák megtalálni a számodra a legmegfelelőbbet, ami segítene, hogy javuljon az állapotod.

Én nem voltam bent fekvő, de van néhány tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Néhány esetben a gyógyszeres kezelést nem nagyon lehet elkerülni. Ezt neked kell eldönteni. :)

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2016. nov. 1. 20:52 Privát üzenet
Szendi: Depresszióipar

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. nov. 2. 03:35 Privát üzenet
TAPASZTALATBÓL MONDOM HOGY NEEE!!!! Csak rosszabb lesz minden mint ami most, hidd el! Nem te vagy skizofrén, és lehet elakarják hitetni hogy az vagy.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2016. nov. 6. 11:14 Privát üzenet

Ezt a kérdést magadban kell eldöntened, mert te mondása végén igent vagy nemet a gyógyszerre.

Én magamon azt tapasztalom, hogy a gyógyszerek segítenek nekem. Engem pont nem a gyógyszerek tesznek zombivá, hanem ha nem szedem be. Ha van kérdésed, akkor írj nyugodtan. :)

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. nov. 6. 15:50 Privát üzenet
Előző,vegyél be 100 xanaxot:D

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2016. nov. 6. 19:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akinek az ismerősi körében van elmezavaros, elmebeteg ember, milyen tünetei voltak, milyen kezelést kapott?
Milyen pszichiátriai betegséggel kezelik Orbánt? Egyáltalán igaz?
Pszichiátriai kórházi kezelés után, kontroll kötelező?
A munkáltató, vagy bárki más látja 'a gépen', vagy valahol, ha valaki pszichiátriai kezelés alatt áll/t?
Hogyan szerezhetnék be arról papírt (igazolást, akármit) hogy nem állok pszichiátriai kezelés alatt? Önkéntes munkához kellene
Ha önként fekszik be valaki a pszichiátriai osztályra, akkor elhagyhatja e a kórházat, ha ezt kéri?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!