Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arról szeretnék kérdezni,...

Arról szeretnék kérdezni, hogy a fogamzásgátlótól ténylegesen trombózis alakulhat ki? Én Diane 35-t szedek PCOS-ra. Anyukám trombózis veszélyes.

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 22:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Még ezt hozzátenném: A jobb lábam nagyon feszít, bár lehet csak meghúztam a tornával. És kb.2 hete nonstop fáj a fejem. MI tévő legyek?
2016. nov. 10. 22:51
 2/7 anonim ***** válasza:
hagyd abba a gyógyszert
2016. nov. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet!
2016. nov. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szedtem a Dinane 35-öt, 3 évig, pedig rá van írva, hogy max fél évig szabad. Legalább is régen így volt...dokitól rákérdeztem, azt mondta szedhetem nyugodtan.


Harmadik év végére tiszta pattanás lettem, állandóan fájt a gyomrom és hasmenésem volt. A végén egy epilepsziás rohammal kerültem kórházba. Konkrétan nem találtak semmit, de a nőgyógyász onnantól igazolást kért a másik dokitól, hogy szedhetem-e tovább a bogyót, és nem volt-e trombózisom.


Na itt hagytam abba a p..csába a bogyószedést.


Soha többet nem vagyok hajlandó fogamzásgátlót szedni. Inkább húzunk gumit, nem érdekel. Ugyanis ezt követően még évekig kínlódtam bőr és emésztési panaszokkal. Paleo életmóddal sikerült magam rendbe hoznom, és le is fogytam.


Ha PCOS-ed van, akkor igazából a Diane35 csak tüneti kezelés, abból is a legrosszabb.


Életmódváltás, diéta, testmozgás a megoldás, és rendbe kell tenni a pajzsmirigyet is.

2016. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, a mozgás meg van, éppen az étrenddel van a baj, nem tudok lemondani az ételekről, sokat eszek,és így híztam is..
2016. nov. 11. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, mielőbb hagyd abba és menj el egy normális orvoshoz.

Mivel PCOS-ed így IR-ed is van, amitől hízol ugyanis a fogamzásgátlók rontanak rajta. Ez egy endokrin betegség, nem nőgyógyászati, nem is az ő feladat kezelni és nem így! Én a helyedben gyorsan abbahagynám mielőtt baj lesz, ha valakinek a családjában van trombózishajlam akkor alapból nem szedheted, a Diane pedig eleve emelt ösztrogénes ami magasabb rizikót ad annak hogy kialakuljon, Franciaországban és még máshol már betiltották! Tőlem azonnal elvette a dokim amint újhoz mentem hogy ki az a felelőtlen aki még írja - kérdéssel!

A fájdalom már alapból nem jó, sokszor nincs nagy fájdalom a trombózisnál, van hogy tünetmentes a vérrög leválása.

Keresnék egy jó endokrinológust aki az IR-t, pajzsmirigyet és a többit helyreteszi megfelelő inzulingyógyszerrel és konkrét gramm diétával, lehet hosszabb idő és több fegyelem kell hozzá viszont ha nincs kezelve a PCOS-ed akkor hamarosan cukorbetegség és egyéb rossz dolgok várnak rád. Nem riogatás, hanem sorstársi intelem.

2016. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, és köszönöm az normális , őszinte válaszokat, jó látni, hogy vannak akik segítenek. Köszönöm!
2016. nov. 13. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!