Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik, ha egy epilepsziá...

Mi történik, ha egy epilepsziást egyedül hagyunk roham közben?

Figyelt kérdés
Anyám epilepsziás, és félek hogy este rohama lesz, akármikor lehet.. én ugyan itt leszek, de öt szobával arrébb alszom, így nem hallom, ha baj van..egész éjjel meg nem tudok rá vigyázni, mert tényleg csak néha néha kap rohamot. Nem rendszeres hálistennek, de mi lesz ha pont most, hogy apa nincs itthon és este se lesz, kap egy rohamot..annyira félek!! Egyedül fog feküdni az ágyban, ha netalántán rosszul lesz és én nem hallom, akkor semmi baja nem lesz? Nagyot esni nem tud, mert tudom hogy leginkább ez a legveszélyesebb.. le fog csengeni magától a roham? Utána reggel felkel ??://

2016. nov. 16. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A legkisebb, ha leesik az ágyról. Roham közben ugye nem ura önmagának. Ha hátracsúszik a nyelve esetleg félrenyel, simán megfulladhat.
2016. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a feje van veszélyben, jól mondod, hogy megüti magát súlyosan. Elharaphatja a nyelvét, ami egyrészt elég fájdalmas, de vérezhet, és valóban félrenyelhet, de ez a kisebb baj. Éjjeli szekrény, éles szélű bútor ne legyen az ágya mellett.


Kezelt epilepsziás? Egy jól kezelt epilepsziás betegnek évekig rohammentesnek kell lennie. Ha ritkák a rohamok, akkor ne aggódj.

2016. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Köss csengettyűt rá.
2016. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az agyban nagyjabol semmi baja nem lehet. Epis kisgyerekre sem kell ejszaka vigyazni, azt mondjak az orvosok, mert az agyban nem tudja ugy megutni magat. Nekem volt alvas kozben,is rohamom mar, annyibol jottunk ra, hogy szetrugdostam a sarkam a falban es verzett, de amugy az sem volt valami nagy cucc. Csak fejfajassal, kicsit kabultan ebredtem. Mondjuk attol is fugg, milyen tipusu epilepsziaja van anyukadnak. Milyen rohamai szoktak lenni? Grand mal?
2016. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!