Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbéltályog, végbélsipoly ki...

Végbéltályog, végbélsipoly ki miken esett átt? Mennyi idő után gyógyult meg? Tapasztalataik?

Figyelt kérdés

Mert csak 5 vagy annál régebbi cikkeket lehet olvasni róla.énmár 4 hónapja küzdök nyitott tályoggal és szeretnék információkat gyűjteni.

Írjátok le mi,hogy merre stb.

(saját történeteiteket várom)Köszönöm



2016. nov. 16. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Látom, hogy régi kérdés, de én azért válaszolok. Hátha valakinek aktuális lesz. Először is június végén észleltem, hogy váladékozik a végbelem. Ezzel kezdődött meg úgy éreztem, hogy az aranyerem érzékenyebb. Pont akkor kezdtem egy béltisztító teát inni, ezért úgy gondoltam, hogy az okozza ezeket a tüneteket. Sose hallottam ezelőtt még tályogról. Aztán egyre fájdalmasabbá kezdett válni a dolog. Azt hittem, hogy belső aranyér. Mindenféle krémeket kentem rá. Infralámpáztam, melegvizes palackoztam, kamilla fürdőket vettem. Szenvedtem mint a kutya. És nagyon szégyeltem a dolgot, nem mentem dokihoz. Hát kellett volna! Ket hetnyi fetrengés, szenvedés és pokol után, na meg rengeteg fájdalomcsillapító után elmentem egy proktológushoz. Magándoki lévén azt gondoltam kitisztitja a tályogot és kész is. Vége a fájdalomnak. Akkor már sejtettem, hogy ilyesmi elváltozásom van. Olvastam utána. A doki megvizsgálta és azt mondta szedjek gyulladáscsökkentőt. Hát nagy segítség volt. Esetleg ha lázam lenne azonnal sebészet. Ez volt egy csütörtökön. Tudtam hogy ez már nem mehet tovább és mindenhol azt irták, hogy ki kell tisztítatni és vérmérgezés is kialakulhat. Hétfőn bementem a kórházba a sebészeti szakrendelésre. Ott közölte egy doki, hogy még ma megműtik. Akkora már kitüremkedett és vöröslött. Addig nem és továbbra se volt lázam. Szóval aznap délután négyre elvégezték a műtétet gerincbe adott érzéstelenítéssel. Másnap hétkor kelhettem fel. Eléggé rossz volt. Még sokat gennyezett, vérzett. De két nap után kezdett alakulni. Kötözték nekem. Hazaengedtek szerdán. Ujabb rengeteg fetrengés. Sîrás. Kétségbeesés. Két tályogom volt, mint kiderült, így a végbelem két oldalán tátongott két nyílás. Itthon is kötöztük. Zuhanyoztam napjában többször. Vissza kellett járnom szakrendelésekre is. Most 1,5 hete volt a műtétem és sokkal jobban vagyok. Tudok ülni, többet mozgok. Nincs szenvedés. A két tályogból már csak az egyik valáladekozik és nagyon keveset. A doki szerint szépen gyógyul. Sokat viszket is pont ezért. Annyi a gondom, hogy a rengeteg fekvés miatt gyenge vagyok. Ellustultak az izmaim. De erősödöm. Hát ez az én sztorim. Ajánlom, hogy minnél hamarabb sebészet, ha tályogot, gyulladt gumót vagy gennyezést észlel valaki!!
2017. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!