Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lányom mindig beteg lesz....

A lányom mindig beteg lesz. És nem rég jöttem rá, hogy szándékosan csinálja. Hogyan betegítheti meg magát?

Figyelt kérdés
13 éves és nagyon iskolakerülő. Körülbelül 3 hetente beleesik egy kis betegségbe. Hallottam már arról,hogy gyerekek különböző módszerekkel gyengévé teszik az immunrendszerüket. Valaki tudna írni ilyeneket? Ami a legvalószínűbb

2016. nov. 20. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem olyan egyszerű. :-)


Milyen betegségeket szokott általában elkapni?

2016. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Leginkább 38-39 fokos láza szokott lenni. Néha torokfájás.
2016. nov. 20. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
A torokfájásnak nem sok kell, de láz más téma. BIZTOS hogy szándékosan csinálja, és nincs valami baja amitől alapból immungyenge?
2016. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erős az immunrendszere, de ha gyenge is lenne nemhiszem,hogy 3 hetente beteg lenne.

Meg tényleg nagyon iskolakerülő

2016. nov. 20. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szandekosan csinalja", "hallottam mar arrol, hogy gyerekek kulonbozo modszerekkel gyengeve teszik az immunrendszeruket. Valaki tudna irni ilyeneket?"

Nagyon egyszeru: valami lelki baja van, es hidd el azt nem "direkt csinalja" (?!). Vagy mert az iskolaban van valami baj (piszkaljak, egy tanar raszallt, nem jo a suli...), vagy kezdodo depresszioban van otthoni dolgok miatt (az en anyukam a depresszioval jaro allando kedvetlenseget, faradtsagot lustasagnak hivta).

Beszelgess vele, ne kerdezz ra konkretan, hogy mi a baj -ebben a korban nem fogjak megmondani-, egyszeruen csak beszelgessetek, tarsasozotok, segits neki a haziban, es elfogja mondani mi bantja. De ha raparancsolsz, hogy "kislanyom, mondd meg miert nem jarsz iskolaba?!" csak ront a helyzeten. Esetleg rakerdezhetnel az ofo-nel, hogy nem kozositik ki a tobbiek, vidam-e a suliban...

Ha nem megy, akkor sulipszichologus.

2016. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Torokfájás: nagyon hideg vizet iszik vagy jeget szopogat,

magas láz : krétát eszik vagy a fűtőtesthez teszi a hőmérőt.

2016. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha erős lenne az immunrendszere, nem lenne ilyen sűrűn beteg. Ki kell vizsgáltatni a lányt. Attól hogy iskolakerülő, még lehet komoly egészségügyi baja.
2016. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Az iskolában folyamatosan cserélődnek a vírusok, egy kamasz lány szervezete pedig nincs vasból, simán elképzelhető, hogy 3 hetente beteg lesz. Olyan nincs, hogy valaki gyengévé teszi az immunrendszerét, szülőként a te felelősséged, hogy kivizsgáltasd a lányodat, mielőtt valami nagyobb baja lesz. A 39-40 fokos láz nem vicc, el kell mennie vérvételre, és egy torokváladék tenyésztés is jó lenne, mert bakteriális eredetű betegségek gyakran okoznak ilyen magas lázat.
2016. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán beteggé tudja tenni magát, ha gondja van a suliban, én minden második héten beteg voltam (láz, mandulagyulladás, torokgyulladás) és kb mikor kiírt az orvos és hazaértünk megszűntek a tünetetek maguktól! Szedhettem bármit, a gyógyszerek se segítettek ha úgy akartam. Emlékszem rá. Egyszerű: bántottak a suliban és nem akartam menni, lelki eredetű volt az egész. Átkerültem másik suliba és évente 1x voltam kb beteg amikor mindenki más, akkor is hamar átestem rajta.
2016. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!