Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lisztérzékeny lehetek ha...

Lisztérzékeny lehetek ha nincs hasmenés tünetem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy nagyon intenzíven mozognak a beleim, hangokat adnak ki, és fel is puffadok rendesen, néha van hényingerem is - emiatt aludni sem tudok már hetek óta. Hajhullást is felfedeztem foltokban kopaszodok, de ez lehet genetikus. Semmi más tünetem nincs, ezért gyanakszom gluténérzékenységre. (laktózt már kiiktattam az étrendből).


De szimplán ennyi tünettel is lehetek gluténérzékeny és lehet, hogy ez most 20 éves koromban jött ki?

Elmentem egyébként vizsgálatra de még 10 nap az eredmény, viszont feldobom, hátha valaki kompetens ebben


2016. nov. 24. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A tüneteid alapján sajnos nem lehet kizárni.
2016. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megvan már az eredményed? Érdekelne, hogy mit állapítottak meg?
2017. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, végül laktóz és tejintoleranciát állapoítottak meg, azóta leálltam és minden bélmozgás puffadás eltűnt.

A hányingerem viszont megmaradt valszeg reflux lehet de még el kell mennem egy csövet nyelni h biztos legyen

2017. jan. 2. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál. A kislányom miatt kérdeztem, nálunk hasmenés, puffadás, hasfájás, torokköszörülés, lábfej dagadás, kiütések és reflux volt a tünet. Épp ma jöttek meg az eredmények nem lisztérzékeny, azonban liszt és tojás allergiát állapítottak meg. Az sem sokkal jobb, de az biztató, hogy ez nem autoimmun betegség és talán idővel kinőhető. Igaz a genetikai vizsgálat eredménye a cöliákiára még nem jött meg, de valószínűsíthetőleg az is negatív.
2017. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!