Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a szüleim, nagyanyám és...

Ha a szüleim, nagyanyám és nagynéném is 2-es típusú cukorbeteg, akkor mennyi az esélye, hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés

A barátnőm mondta, hogy nagyon magas a kockázata, ha ilyen halmozottan előfordul a családban. Én is utána olvastam, hogy akár 80 % is kehet.

Nem vagyok idős, se nem elhízott, de most megijedtem, hogy esetleg velem is ez lesz. Ők mind nagyon túlsúlyosak, egyenlőre elképzelhetetlen, hogy én az 50 kilómnal így járhatok. Van erre valami megelőzés?


2016. nov. 27. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van megelőzés. Megfelelő életmóddal elég nehezen képzelhető el, hogy te is cukorbeteg leszel... Ezek a bajok legalább ráirányítják a figyelmed a helyes táplálkozásra, remélhetőleg, s még jobb életkilátásaid is lehetnek, mint annak, aki csak eszik, ami jön...
2016. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem elképzelhetetlen, hogy így járj, vannak 50 kilós cukorbetegek. A cukorbetegség esélyét növeli az elhízás, de nemcsak elhízott emberek lehetnek diabéteszesek.

Az egyetlen esélyed a kockázati tényezőktől távol tartani magad. Élj egészségesen, sportolj, kerüld a finomított élelmiszereket és egyél sok zöldséget. Vigyázz a súlyodra. Járj rendszeresen vérvételre.

2016. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a cukorbetegség kialakulásában nagy szerepe van az öröklődésenk. Hiába vagy 50 kiló és fiatal az I. tipusú cukorbetegség oka a leggyakrabban örökletes autóimmunbetegség. Ez fiatal korban jelentkezik és az ilyen betegek nemhogy nem kövérek,hanem inkább soványak szoktak lenni. Arra figyelj oda,hogy ne egyél sok édességet,szénhidrátotne hízz el,mozogj sokat és rendszeresen ellenőriztesd a vércukrodat!
2016. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!