Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek lehetnek inzulinreziszten...

Ezek lehetnek inzulinrezisztencia tünetei? Milyen az a terheléses vizsgálat, amivel kimutatható az IR?

Figyelt kérdés
Gyakori fáradékonyság, szédülés, állandó éhségérzet, szomjúság, gyakori vizelés. Ha sokáig nem eszem remegős lesz a kezem, rosszul vagyok.

2016. nov. 30. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Túlsúlyod? Családtagok? Ez így nem egyértelműen IR, millió más lehet. Nő vagy férfi vagy?

Cukor és inzulinterheléssel mutatják ki (endokrinológus írhatja ki esetleg belgyógyász, de tb-re nem szeretik megtenni, tapasztalatból mondom... sovány vagyok nem írták ki tb-re...) ehhez éhgyomorra kell menni (előző este 9után nem ehetsz, csak mentes vizet ihatsz) levesznek egy adag vért, ez után bekevernek vízzel glükózt (lehet neked kell kiváltani a patikába amit a doki kiírt) ritkábban citromot is tesznek bele és meg kell inni (ha visszajön mivel nagyon tömény, lefújják a tesztet és majd x hónap múlva újra...). 3 vagy 5 pontos ez teszt, ennyiszer vesznek vért: 0-30-60-90-120 perc múlva. Ez alatt nem szabad sétálni, ülni kell.

2016. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem így van, az OGTT során a mostani protokoll szerint csak a 0. és a 120. percben vesznek vért, közte nem.
2016. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Túlsúlyom nincs, rendszeresen sportolok, minden évben megyek vérvételre, mert korábban vashiányos voltam. Vérképen rendben, de ott ugye ilyeneket nem vizsgálnak.

Pajzsmirigyet még nem nézettem, anyukámnak és a mamámnak is műtötték, anyuét teljesen kivették.

Azért gondoltam, hogy talán IR lehet, mert szénhidrátosabb kaják után erősebb fáradtság tör rám, gyakran kívánom az édes ízeket.

Köszönöm az információkat a vérvételről!

Belgyógyász ismerősünk van, megpróbálok vele beszélni, hogy a vizsgálatot kiírja. Kecskeméten úgy tudom Dr. Naszódy-t sokan dícsérik, az eredménnyel hozzá mennék el.

2016. dec. 1. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Naszódy doktorurat tudom ajánlani szívből, én csak azért nem járok már hozzá mert rendeződött a dolog és elég évente 1x mennem, közelebbi doki is elég, plusz van orvosi segítségem barátok között. De ő IR-ben nagyon jártas és pajzsmirigyben (TSH-t nézess házidokival de az 100%-os pontosságú, a többit viszont magában lehet nézetni, mert 4 alatt nem nézik tovább, de van ahol lehúzzák alapból az egészet mert nincs pénz...). Egyedül női hormonokkal nem érdemes menni hozzá.

A 0-120 nettó hülyeség lenne, úgy az IR nem vizsgálható sem a cukor, az is 3 pontos. 0-60-120 a minimum, hisz 2 adatból nem lehet elindulni, görbe kell. Szorzók és egyebek vannak amivel nézik és kell a köztes.

Nekem 5 pontosat csináltak legutóbb 2 hónapja, 0-30-60-90-120perces vérvételem volt, 4000Ft volt Sote II-ben. Tb-re nem írták ki mert sovány vagyok... sőt tb-nél már a hormonoknál is húzzák a szájukat a kartonozóban hogy az lesz? muszáj?

2016. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy a klinikán többször vesznek vért, de a hivatalos protokoll nem ez, hanem a kétpontos mintavétel. A diagnosztikus algoritmus is így van. Ha éhomi vércukor 6-7 mM esetén végzik el az OGTT-t. Ha a 120 perces vércukorérték <7,8 mM, akkor a diagnózis IFG (impaired fasting glucose), ha 7,8-11,1 mM, akkor IGT (impaired glucose tolarence), ha pedig >11,1 mM, akkor manifeszt DM (diabetes mellitus).
2016. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 2. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!