Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Doki ultrahangos vizsgálattal...

Doki ultrahangos vizsgálattal megállapította a fájós dagadt lábamról, hogy nincs benne trombózis, de volt valamikor (értágulat/o/k) (lehet, nem tudok róla - de lehet). Érdemes azért fásliznom?

Figyelt kérdés
Alsó lábszár az egyik lábamon.
2016. dec. 10. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A tágult erekben lelassul a keringés és ez trombus kialakulásához vezethet. Ezért kéne pl. visszeres embereknek fáslizni a lábukat. Van amikor a mélyen lévő vénák tágulnak ki és ezért nem lehet szemmel látni. De ilyenkor is tanácsos a vénák tágulásának csökkentésére a végtag leszorítása fáslival, vagy harisnyával. Ha féslizod,akkor arra figyelj oda,hogy a fáslit a lábujjaidtól kezdődően helyezd fel úgy,hogy mindenhol egyformán szorítsa a lábadat. Ez nem mindig egyszerű,ezért is szeretik jobban a gumiharisnyát.
2016. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Gumiharisnyát patikában lehet venni?
2016. dec. 10. 18:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és amit írtál laikusként én is valahogy úgy képzeltem (feltételeztem).
2016. dec. 10. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógyászati segédeszköz boltban lehet venni,akér recept nélkül is,de ha szakorvos felírja akkor jóval olcsóbbb.
2016. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!!
2016. dec. 10. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!