Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alkoholisták ritkán fáznak...

Az alkoholisták ritkán fáznak meg? Az alkohol fertőtlenítő hatása miatt kérdezem. Tovább lentebb.

Figyelt kérdés
Nem arra vonatkozik a kérdésem, hogy pl. megfagynak-e vagy kihűl-e a testük bizonyos hőmérséklet alatt, hanem arra, hogy ellenállóbbak-e a vírusokkal, baktériumokkal szemben?

2016. dec. 14. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

..mivel ritkán esznek-nem kívánja, nincs! pénze rá- a vitaminokat megvonja, innentől kezdve..gondolhatod..

van alkoholizmo ismim, látom rajta..

a szájüregét is fertőtleníti a pia de elsorvadtak a fogai..talán pont ettől..

szóval kétesélyes!

2016. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor úgy érzem, az alkoholistáknak külön védőszentje van. Az immunrendszerük a padlón, valahogy mégsem betegszenek meg, hihetetlen eséseket úsznak meg egy karcolás nélkül, stb.
2016. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet.


Igazából nem az alkoholistákra szerettem volna kihegyezni a kérdést...


Az alkohol fertőtlenítő hatása emberi szervezeten belül érdekelne és így kézenfekvőnek tűnt a témák közötti kapcsolat.


Ezt olvastam: "Fertőtlenítőként és oldószerként. A baktériumokat és néhány vírust valamint gombát is elpusztít, azonban az eukarióta parazitákra és a baktériumspórákra hatástalan. Gyúlékony, nem anyagkárosító."


Ennél a terméknél: "Gyógyszertári alkohol tiszta szesz gyógyszerkönyvi minőségü ethanol 96 %-os 1000 ml"


És ugye vannak gyógyborok vagy pl. tinktúrák, amelyek szintén tartalmaznak alkoholt, igaz, talán a kivonás miatt, de az is érdekelne, hogy a gyógynövények hatóanyagtartalmán kívül - pl. tinktúra esetében - az alkohol is szerepet játszik-e a gyógyulásban?


Hiszen, ha ilyen jó baktérium-, gomba-, vírusölő?


Persze, azt nem tudom, hogy az emésztés során milyen folyamatokon megy keresztül az alkohol - de az kétségtelen, hogy sok olyan termék van, ami gyógyhatású és tartalmaz szeszt is. Igaz, ezeket cseppnyi mennyiségben szokás alkalmazni napi szinten! :-)


Egyébként érdekes, hogy említetted, hogy az alkoholistáknak külön védőszentjük van, épp a múltkor hallottam vagy olvastam valahol, hogy ez más szerint is így van. Talán Bacchus a vigyázójuk? Így rémlik, nem tudom már pontosan.

2016. dec. 15. 12:19
 5/12 Phoney ***** válasza:
A megivott alkoholnak nagyon kevés fertőtlenítő hatása van. Az nem fertőtlenít sokat, hogy egy-egy pillanatra 40-50 fokos töményet zúgatsz át a torkodon, az meg végképp semmit se, hogy van pár ezrelék a véredben.
2016. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Magam nem fogyasztok alkoholt.


Ugyanakkor célszerű lenne, ha a gondolataidat alátámasztanád magyarázattal.


Te ezt mondod (írtad), de egy ismerősöm épp az ellenkezőjét mondta. Érvek érdekelnek, pl. valami az alkohol emésztés során történő bomlási folyamatáról.


Belsőleg miért ne hatna fertőtlenítőként?

2016. dec. 15. 14:09
 7/12 Phoney ***** válasza:

Azért, mert a megivott alkohol nagyon kis koncentrációban szívódik fel, és ez kevés a fertőtlenítéshez. A megfázás pl. a felső légutak vírusos fertőzése, vagyis max. a véredben lévő alkohol fertőtleníthetné, mint ahogyan a legtöbb más területet is. Ha a véred 0,3-0,4% alkoholt tartalmaz, abba máris belehalsz (mert leblokkolja az idegrendszert), de attól még sehol nincsen, hogy baktériumokat meg vírusokat pusztítson. Szóval ez kábé ugyanolyan vaslogika, mint mikor valaki szerint, hogy „a cigizés egészséges, mert a füst tartósít”.


A „belsőleg fertőtlenítő alkohol” egy középkori téveszme modern népi változata. Miután a középkorban feltalálták a szeszfőzést, a töményszeszt ókori elvekre alapozva csodaszerként tisztelték, még a pestist is „gyógyították” vele. Az alkohol az egyik legjobb placebo-szer, hiszen érzed, hogy csinál valamit: csíp is, bódít is. A nép körében azóta is népszerű maradt a mindent gyógyító alkohol mítosza, de mivel a mai orvostudomány már jobbára csak fertőtlenítésre használja (külsőleg!), ezért mára úgy módosult a népi logika, hogy az alkohol azért gyógyít mindent, „mert fertőtlenít”, csak hát belsőleg nem tud ilyet.


Talán gyomor és vékonybél környékén elképzelhető lenne ilyesmi, ha igen erős töménnyel félholtra issza magát az ember, de erre sem fogadnék.

2016. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hát, nem tudom, de azért érdekes, amit írtál.


Jó lenne csinálni egy felmérést az alkoholisták között a kérdésre tekintettel...


Milyen kíváncsi vagyok. :-)

2016. dec. 17. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk, a szilvapálinkára esküdnek nátha stb. esetén, de az tömény:)...
2016. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ismersz valakit, aki használta és sikeresen vetette be nátha ellen?
2016. dec. 18. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!