Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy hasi sérvem van?

Lehet hogy hasi sérvem van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két napja edzés (konditermes) után, itthon a türkobe felfigyeltem hogy ha befeszítem a hasam állva akkor régebben egy függőleges sávban a kockás rész között beesés van, most a köldök feletti résznél egy 5 centis részen ez nincs beesve csak pont sima (tehát nincs kitüremkedve oldalról) (de lehet simán csak úgy oszlik el a zsír mert jött fel az egyetem óta, ha szálkás lennék mint régen jobban látnám) és ha ot nyomogatom akkor kicsit érzékeny (de lehet azért mert izomláz, vagy nyomogatom). Alap feszítetetlen állapotban nem tapasztalok semmit. Ha hátradölök mintha limboznék akkor azon a helyen egy kicsi búb lesz, ha folyamatosan feszítek a hasamra akkor ellaposodik nagyjabol. A köldököm ha megnyom a kezemmel kicsi dobogásérzetet érzek, de lehet az idegesség miatt most, Székrekedésem nincs, alapból nem fáj.

Hogyan tudnám kitapitani ha lenne sérvkapu? Valami szakadást kéne éreznem? 50-60kg-al guggoltam (régen 120-125-el) is szoktam azért fura hogy most lenne. Túlreagálom vagy lehet hogy az? Így nem szívesen várom karácsonyt vizsgaidoszakot tovabbi edzeseket.



2016. dec. 16. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem sérv, annak ugyanis mások a tünetei, sokkal valószínübb az izomszétválás.
2016. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a hasi sérv ugy fáj hogy beszarsz a fájdalomtól
2016. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Igen, nagyjából itt van a dolog ahol a nagy fehér rész van középen, de ahogy olvasom ez többnyire terhes nőknél jelentkezik. Ém 25 éces férfi vagyok kb 8 éve járok kondiba, tornásztam.


Erre az elváltozásra mi a kezelés?

2016. dec. 16. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Fényképet nyomass már... valószínűleg bőrbetegség... sérv nem gennyedzik...
2016. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem gennyedzik, hátradőlésnél kicsit kitüremkedik egy buckó a köldok felett
2016. dec. 16. 10:51
 6/7 A kérdező kommentje:
A feher reszt a kepen levo feher reszre ertettem.
2016. dec. 16. 10:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak terhes nöknél lehetséges, hanem ha túlerölteted a hasizmot, akkor is. Valószínüleg nem legfelelö módon vagy nem megfelelö súllyal edzettél és ez okozza.


Ha szerencséd van, akkor hosszabb ideig tartó teljes pihentetés után helyreáll, ha nem, akkor egyre rosszabb lesz és mütét lesz a vége.


Egy jó sportorvos tud konkrétabb választ adni vizsgálat után.

2016. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!