Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájó-égő orrnyálkahártya...

Fájó-égő orrnyálkahártya ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok fázva és az állandó orrfújástól meg valószínűleg egy túl sósra sikerült orröblítéstől szúr, ég minden levegővétel.


Ha a számon veszem a levegőt, azonnal eldugul teljesen az orrom és rossz lesz a közérzetem, de az orron át lélegzést nem igazán könnyíti meg ez a fájdalom az amúgy is félig eldugult orromban.


Kamillás inhalálást csinálgatok pár óránként, pár percig jobb utána, de utána ugyanúgy éget. Illetve tiszta shea vajjal kenegetem belül az orromat, amennyire bele merek nyúlni fültisztító pálcikával.


Gondolom az idő majd megoldja a dolgokat, de valakinek van esetleg még valami tippje amivel fel lehetne a gyógyulást gyorsítani?



2017. jan. 6. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A patikába tudnak adni ilyen olajat ami segít a nyálka hártyát helyre pakolni. Azt kell csöpögtetni, nekem sokat segített.
2017. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kókuszolajjal is szoktam ilyenkor kenegetni, segíteni szokott.

He teheted, köss egy vékony sálat a szád/orrod elé, és lélegezz azon keresztül.

2017. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a sál tényleg javít valamennyit a dolgon, bár kicsit álmos letten a visszalélegzett levegőtől:). Érdekes, pedig 25°C van bent, kicsit még melegem is van, nem gondoltam volna, hogy hideg a levegő az orromnak.


Délután a patikába is beugrom, remélem van valami olcsó alternatíva, már kicsit bosszant, hogy mennyi pénzt elköltöttem egy sima megfázásra.

2017. jan. 6. 09:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobbulást!

A sós orröblítést most felejtsd el.

Ha inhalálsz, az se legyen forró, mert a hideg/meleg irritálja a sérült nyálkahártyát.

2017. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!