Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Harákolás, krákogás, torokküsz...

Harákolás, krákogás, torokküszörülés. Néha beszéd közben rekedtté válik a hangom, olyan, mintha a torkomra menne valami, ami megakadályozza a normális hangképzést. Mi lehet ez és hogyan szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megfázva vagy ilyesmi, de amikor fogat mosok, akkor is úgy érzem, hogy valami megindul, talán az orromból, hátrafelé valami váladék, olyankor muszáj kiköpnöm.


Harákolás, krákogás, torokküszörülés: ezek van, amikor segítenek, máskor nem, de amikor segítenek: akkor is csak rövid távon.


Mi lehet a kiváltó ok és hogyan szüntethetem meg?



2017. jan. 6. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A reflux-nak is lehetnek ilyen tünetei....
2017. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hátsó garatfolyás és reflux is lehet, menj el fülészetre és ha ott minden rendben, akkor a háziorvoshoz.
2017. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi tippeket. Szerintem nem reflux, mert olyan, mintha az orromból hátul folyna, így annak a hátsó garatfolyásnak, garati váladékcsorgásnak nagyobb az esélye. Utánaolvasok.


Nem is biztos, hogy kóros: "Hiszen az egészséges orr nyálkahártya által termelt, normális mennyiségű orrváladék is hátrafelé távozik az orrból"


Amit eddig olvastam a neten a témában, nekem olyan problémáim nincsenek, de ha komolyabbra fordulna, akkor elmegyek fülészetre.

2017. jan. 6. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!