Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugy kapok antibiotikumot hogy...

Ugy kapok antibiotikumot hogy nem tudják mi bajom?

Figyelt kérdés

A párommal lévö szex után rá pár napra felfázás szerü tüneteim voltak. A lánynak nem volt csak 1 párja elöttem, nekem senki. A srácot megkérdeztük neki is a lány volt az elsö. A doki ezt nem is kérdezte meg tölem csak adott egy nemibetegségre használt erös antibiotikumot. Vett kenetet is de csak sokára lesz eredménye. Kérdem én hogy adhat olyan gyogyszert ami lehet nagyobb kárt csinál mint ami van esetleg?

Nemi betegség nem lehet ha ez tényleg igy van.

Doxyclin nevü gyogyszert kaptam.

Most beszedjem vagy sem?


2017. jan. 7. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a tünetek bakteriális fertőzésre utaltak, ezért az orvos a szakmailag vonatkozó előírások szerint járt el.
2017. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 A Doxicyclin NEM nemi betegség elleni szer, hanem bakteriális fertözésre való antibiotikum.


2. A nemi betegségek jó része elkpaható egyéb úton is, nemcsak szex-szel. (De itt nemi betegségröl szó sem volt!)


3. Ha az orvos szükségesen tartja az antibiotikumot, akkor azt be KELL szedni, mert ha nem szeded, akkor nálad marad a fertözés, és a barátnödet is visszafertözöd.

2017. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: az antibiotikum miért ne lehetne nemibetegség elleni szer? Pl. syphilisre penicillin, gonorrheára béta-laktám és béta-laktamáz vagy ceftriaxon, stb. Nyilván, ha nem bakteriális fertőzés okozta, hanem gomba, akkor nem antibiotikum kell, hanem antimycoticum.
2017. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, a második vagyok és nem pontosan írtam: azt akartam mondani, hogy az antibiotikum nem CSAK nemi betegség elleni szer, azaz az, hogy AB-ot írt fel az orvos, nem azt jelenti, hogy nemi betegsége van a kérdezönek/barátnöjének, hanem símán csak bakteriális fertözése.
2017. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom. Csak gyakorlatilag meg sem vizsgált, vett egy mintát mondta hogy nem néz ki csunyának majd felirt egy durva antibiotikumot. Tehát elsösorban az zavar hogy nem vizsgált meg és igy irt fel "valamit"
2017. jan. 8. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

"Csak gyakorlatilag meg sem vizsgált, vett egy mintát mondta hogy nem néz ki csunyának majd felirt egy durva antibiotikumot. Tehát elsösorban az zavar hogy nem vizsgált meg és igy irt fel "valamit"


HA VETT mintát - márpedig azt írod, igen -, akkor meg is vizsgált!!!! Nem tudom, MILYEN vizsgálatot vártál volna még ezen kívül?!?!?!?


Ennél több vizsgálat nem szükséges ilyen esetben, és az orvosnak VAN kellö tapasztalata, hogy tudja, NEKED bakteriális fertözésed van. De mivel a pontos kórokozót nem lehet tenyésztés nélkül megállapítani, ezért olyan antibiotikumot ír fel, ami a legtöbbre hatásos. Nem akar várni X hetet a kezelés elkezdésével, márcsak azért sem, mert addigra sokkal rosszabb állapotban lennél és két-háromszor annyi idöbe telne, mire a kezelés hatásos.


Azt meg nem tudom, miböl gondolod, hogy a gyógyszer "nagyobb kárt csinál mint ami van" - ha úgy gondolod, kezelés NÉLKÜL is rendbejössz, akkor minek mentél el az orvoshoz, ha meg meg akarsz gyógyulni, akkor ahhoz gyógyszer is szükséges!

2017. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!