Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 17 fokos gerincferdülésem van...

17 fokos gerincferdülésem van és a doki korzettet (egészségügyi fűző) írt fel. Nagyon el vagyok keseredve nem csak súlyosabb esetben szokták adni? Nagyon rossz a fűző vagy ki lehet bírni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint a 17 fok még nem is számít igazi gerincferdülésnek és szerinte nem kellene :/

persze anyuék a dokinak adnak igazat és hallani sem akarnak róla h én nem akarom hordani...

16 éves vagyok szóval még 2-3 évig kéne...

de nem sokat beszélt róla az orvos sajnos.

Aki hordott már ilyet, meg lehet szokni vagy nagyon kényelmetlen, nekem szörnyűnek tűnik, vagy kibírható? Esetleg hozzá lehet szokni? 2-3 év az nagyon sok :/


2017. jan. 8. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Egész biztos kibírható, mert mások is kibírják.


Az ismerösöd meg gondolom, nem szakember, csak okoskodik.


Az lehet, hogy most még nem vészes a helyzet, de a füzö nélkül tovább romlik és ha 5-10 év múlva púpos leszel, az sokkal rosszabb, mint a füzö

2017. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Pontosan úgy van,ahogy az 1. írta. És ilyenekben a szakemberekre hallgass ne az ismerősökre! Vagy ha ő ortopéd szakorvos csak akkor.
2017. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Gyógytornával és úszással szokták kezdeni.

Valóban inkább súlyos eseteknél, és ahol nem segít a torna meg az úszás, ott szokták javasolni a fűzőt.

Szerintem érdemes megkérdezni másik orvost is. Ártani nem árthat, ha még egy doki megnéz.

2017. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Pont ebben a cipőben járok én is.Most fogom megkapni 1-2 héten belül.Majd írok

17\L hasonló mértékű ferdüléssel

2017. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kellett volna de nem hordtam...ronda a hátam na.

Szóval hordd, amig még lehet rajta változtatni.

Plusz tornázz!

2017. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemem 18 fokos volt. 2 evig hordtam, korhazban gyogytornat allitottak be. Sajnos nemtartottam igy felnott koromra nagyobb lett a ferdulet. Most 35 vagyok, egyenlore nem faj de allitollag idoebb korban fog. Nagyon banom h a tornatnem tartottam...
2017. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat tud segíteni, gyógytornával. Ne félj a fűzőtől, ha hozzá szoksz, majd le sem akarod venni :-) Az unokatesómnak is van és nagyon megszerette.
2017. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... hát ha a 18 fokos ilyen rossz akkor inkább hordom majd én is..


Persze gyógytorna is lesz meg minden..


De én csak a fűzőtől félek... pont abbana korban gimis vagyok amikor minden barátnőm pasizik össze-vissza... én meg félek h még rám se fog nézni egy fiú se egy ilyen páncélban :((( meg furinak fognak tartani.. :(

2017. jan. 11. 18:20
 9/10 A kérdező kommentje:

Felmerült a másik doki de anyuék hallani sem akarnak róla... és szerintük nagy bajom lehet belőle ha most nem kezelik.. de akkor ezekszerint igaza volt valszeg..

jövő héten megyünk méretet venni meg ilyenek.. aztán pár hét és megkapom :/

2017. jan. 11. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van Korzettem 2 honapja van meg én megtutam szokni és amikor le veszem arra a kb 1 orára nagyon furán érzem magam hogy hiányzik a korzett azaz mondhatni hozzám nőtt 3 évig kell hordjam és mellete gyógytornára kell napi szinten járni.
2017. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!