Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincferdülés miatti lábrövid...

Gerincferdülés miatti lábrövidülés gyógyítható?

Figyelt kérdés
Régen gyógytornáztam kb.3 éve enyhe gerincferdülés miatt, most újra megyünk majd ortopédiára (2 hónapot kell várni időpontra) mert elvileg annyira elhajlott a gerincem hogy elmozdult a csípőm és a bal lábam rövidebb kb.fél vagy 1 centivel. Pedig úszok már egy éve, és egy hónapja gerinctornázok és jógázok itthon minden nap, ami szerintem javít a tartásomon, de akkor sem tudom mit csináljak. Valami talpbetét nem segít ezen? Vissza lehet fordítani a rövidülést? Nem akarom hogy rosszabodjon:(

2017. jan. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz körül a gerincakadémia és a scolinea honlapján
2017. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ugyan ezzel a problémával küzdök már régóta. Nekem a csontkovácsom javasolt egy ún. sarokemelőt, amit ortopédia szaküzletben készítettek el. Egy parafa talpbetét az egész, amit a rövidebb lábadhoz beraksz a cipőbe és úgy jársz. Nekem a hátfájásom megszűnt tőle, mivel ugye helyesen kezdtem el járni tőle és a csípőm is egy szintre jött, szerintem a ferdülésen is javított. De emellett szerintem továbbra is csináld a gyakorlatokat, úszást, stb. ,csak ez nem fogja helyreállítani,de sokat segít.


Majd ha bemész az ortopédiára, tudnod kell pontosan fél vagy 1 cm-es sarokemelőt kérj, elkérik a cipődet és szépen személyre szabják. nincs 1000Ft se, egyébként így néz ki:


[link]

2017. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!