Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Ez mitől lehet? Betegség...

SOS! Ez mitől lehet? Betegség vagy megerőltetés?

Figyelt kérdés

Péntek óta viszket mindkét tenyerem és az ujjaim, akkor még csak kezdődött, tegnap viszont már erősebben éreztem.

Reggel meg a nap nagy részében alig érzem, például most egyáltalán nem, csak olyan érzés mintha egy kicsit meg lenne dagadva a tenyerem, a viszketést csak akkor érzem halványan ha pl.rátámaszkodok. De tegnap borzalmas volt, pirosas is volt, nagyon viszketett, kicsit és volt hogy az az ujjamnál a hajlatoknál (fogalmam sincs hogy nevezik azt a részt) teljesen piros volt mintha be lenne gyulladva. Hideg víz alá tettem párszor mert már nagyon nem bírtam egy idő után, és este mikor lefeküdtem, nem tudom hogy emiatt-e vagy nem de enyhébben viszketett, viszont szúróan, szinte már fájdalmas volt. Az érzés nagyon hasonlított ahhoz mint mikor kesztyű nélkül hógolyózik az ember, bejön a melegbe és ahogy olvad fel a keze fájdalmasan szúr, piros és olyan érzés mintha kicsit be lenne dagadva. Nem tudom hogy amiatt e hogy már az őrületbe kergetett pár óra után a viszketés, de volt hogy a talpamon meg lábfejemen is elkezdte, néha véletlenszerű helyeken a testemen (pl.hát, vádli, váll, de ezeknél csak rövid időre), meg az alkaromra is mintha "átterjedt" volna bár azt csak akkor éreztem mikor már nem bírtam és vakartam meg dörzsöltem a kezem.

Ez mitől lehet? Valamilyen betegség? Gondoltam az ínhüvely gyulladásra mert hasonló érzés, nade egész tenyéren?

Esetleg allergia? Sosem voltam semmire sem allergiás, pár év tesztet is csináltattak velem, és nem tudom hogy pont most mitől jött volna elő, nem váltottunk mosóport sem vagy ilyenek.

Influenza okozhat ilyet? Lehet hogy hatalmas hülyeség, de ez is eszembe jutott, most épp egy influenza közepén vagyok, egy nappal a viszketés előtt kezdődött. Gyógyszert nem szedek csak vitaminokat meg használok orr spray-t, ezek nem hiszem hogy okozhatnák.

Amire a legjobban gyanakszom az a megerőltetés. Főleg hogy jógázok, és olyankor a lábfejemet és a kézfejemet nagyon megerőltetem néha, ez a kettő szokott a legjobban fájni a végére. És a viszketés is akkor erősödött fel, este a jóga után. De miért pont most jön elő? Már fél hónapja csinálom, idáig semmi baj nem volt, ráadásul tavaly is jógáztam hónapokig.

Az utolsó tippem a kézszárazság, most hogy tegnap bekentem mintha jobb lenne, de tegnap olyan érdesnek éreztem a tenyerem és az egész testem ki van száradva a tél meg hideg szél miatt, hiába testápolózom.

Szerintetek mi lehet? Lehet hogy orvoshoz kéne menni, de ha most időpontot kérek a bőrgyógyászhoz két hónapot kell várnom minimum hogy fogadjanak:/

17/l



2017. jan. 15. 09:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyvalamit kihagytam.

Anya kiskora óta ekcémás a tenyerén, de nagyon, semmilyen szer nem segít neki amit ajánlanak.

Gondolom örököltem, kiskoromban mindkét kézhajlatom ekcémás volt aztán kinőttem. Ez visszajöhet?

Viszont ez nem ugyanolyan érzés, ahogy már írtam nem csak simán viszket, inkább gyulladáshoz hasonlít.

2017. jan. 15. 09:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Üdv! Nekem elsőre valamilyen vegyszerallergiára emlékeztet. Nem használtál mostanában semmi olyan szert, amit korábban nem. Esetleg nem kerültél kapcsolatba akár véletlenül növényvédő, kártevőirtó szerrel?


Ha a jóga okozná, akkor abbahagyásával minden bizonnyal enyhülne, elmúlna.


Az ekcéma kezelhető, de van akinél nagyon nehezen. Dr. Kilián Péter ha nem tud vele mit kezdeni, akkor senki. Ő pécsi bőrgyógyász, szerintem a legprofibb, de nem tudom, hogy praktizál-e még, mert máj nyugdíjaskorú bőven.

2017. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Maximum a laborban érintkezhettem vegyszerrel csütörtökön de akkor aznap nem jött volna elő? Itthon nem emlékszem hogy ilyesmihez nyúltam volna:/


Majd meglátjuk, szüneteltetem pár napig aztán hátha elmúlik.


Köszönöm!:) Nem hallottam még róla, de majd utána járok a dolognak.

2017. jan. 15. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem jelent semmit,hogy eddig nem voltál allergiás valamire! Bármikor előjöhet akár már régóta használt anyagra is. Biztos,hogy nem influenzától van, nem inhüvelygyulladástól,hanem allergiás reakció.Lehet egyébként a hidegtól is (létezik hidegallergia is).Azért kéne elmenned bőrgyógyászatra,hogy csináljanak újra egy allergiatesztet és kiderüljön,hogy mire vagy érzékeny. Az évekkel ezelőtti helyzet már változ

hatott.

2017. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jeverezi ***** válasza:
menj el orvoshoz
2017. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem tényleg jobb lesz bőrgyógyászhoz menni:/ Bár mire időpontot kapok tuti el fog múlni,de ha tényleg allergiás vagyok akkor előbb-utóbb visszajön majd szóval jobb lenne tudni hogy mi is a baj.
2017. jan. 15. 12:38
 7/8 jeverezi ***** válasza:
amúgy leírásodól ez ekcémának tűnik! Szteroidos krém való rá pl: elocom
2017. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászatra ugyan nem kell beutaló,de ha elmész a háziorvosodhoz,tőle kérhetsz S - sürgős jelzéssel ellátott beutalót,amivek nem kell időpontot kérni,hanem 24 órán belül felhszanálva azonnal ellátnak. Valóban valamilyen steroidos krém kell a kezelésére (ezt lehet,hogy háziorvos is fog írni),de jobb lenne,ha csinálnának tesztet,hogy kiderüljön mi az oka.
2017. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!