Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehetne tenni házilag,...

Mit lehetne tenni házilag, életmód változtatással a neuropátia (a cukorbetegség szövődménye) ellen?

Figyelt kérdés
2. típusú diabéteszem van és eléggé zsibbadnak a végtagjaim.Orvosom Thioctacid vitamintablettákat és gyógycipőt írt fel. Mi segítene még?

2017. jan. 16. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A hideg-melegvizes váltott lábfürdő inkább az ereknek jó,de azt érdemes csinálnod,mert angiopátia is ki szokott alakulni a cukorbetegségnél. A neuropátia megelőzésre,kezelésére annyit tudsz tenni,hogy nem viselsz szoros ruházatot (alsó, nadrág) ami nyomná az idegeket. És legfontosabb a cukorértékek normálszinten tartása.
2017. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván magas a vér koleszterin szintje is és az okozza a bajt.


A vér tartósan magasabb cukor szintje miatt a máj folyamatosan átalakítja a cukrot elraktározandó zsírrá és az rakódik le a szervezetben mindenhol. A láb ereit is érinti ez a koleszterin lerakódás az érfalon az ér belhártya alatt. Ezek a folyamatos cukor-zsír átalakulások mindenkinél létrejönnek, de egy egészséges cukor anyagcseréjű embernél nem magas tartósan a vérszérum cukor szintje, így a zsírrá való átalakulás sem olyan mértékű.


Erre mondják, hogy zsírmentes diétát kell folytatni, de az azért nem megoldás, mert az étkezéssel bevitt koleszterin kb 20%-át teszi ki a szervezetben. A cukorból a máj által termelt zsír teszi ki a 80%-ot és ez okozza a károsodást mert beszűkíti az ereket.


Erre az a legjobb megoldás, ha koleszterin csökkentő sztatin hatóanyagú gyógyszert szedünk. legalábbis nálam már szemészeri problémák is jelentkeztek korábban és egyre súlyosabá vált.


Közben utána olvastam, keresgéltem a neten, hogy megértsem az összefüggéseket, hogyan működik a cukorbetegnek a szervezete és mi okozza az erek károsodását. Aztán kiderült, hogy a koleszterin méghozzá az a fajtája ami kiszállítja a zsír formájában tárolt energiát a szervezet sejtjeihez, illetve a diabéteszes szervezetében folyamatosan magasan tartja a szintjét a folyamatos cukor-zsír szintézis. Ez a fajta "rossz" koleszterin a cukorbetegeknél mindig túlsúlyban van és ez okozza az érrendszer beszűkülését és a lassú de biztos elzáródásokat minden szervünkben, ami a teljes tönkremenetelhez vezet, ha nem tudjuk mi a kezelési módja. Az orvosok mondják nagyjából, de sokan nem szedik be (vagy nem rendszeresen szedik) a gyógyszer és akkor nem is segíthet!


Ezt a láb bizsergést (és minden más szövődményt) meg lehet állítani.


Nekem is volt ilyen problémám. Van is diabéteszem de már tünetmentes vagyok egy jól kidolgozott módszerrel. Sőt már valószínüleg megvakultam volna enélkül. Most viszont vissza fordult teljesen jóra a látásom, rendbe jött a néhány évvel ezelőtt kezdődött retinopátiám és már teljesen eltűnt a szemfenéki ödéma és a sötét foltok, a látótérben korábban keletkezett geometriai torzítások is megszűntek és szépen normálisan világosan látóvá váltak a korábban sérülésnek indult területek is.


AtorvaTeva 40mg-os adagját kezdtem szedni először, de mivel nagyon jól hatott, ezért a dupláját kértem a körzeti orvostól és semmilyen mellékhatás nem jelentkezik, viszont teljesen rendbehozott.


Tehát a legfontosabb az aAtorvasztatin. Azt szedem 1X1-et naponta már a 80 mg-osból. Ez a gyógyszer a koleszterin 60-70%-os csökkentését okozza a keringésben.


Napi 1X1 Asztrix (aszpirin) 100mg kapszulát szedek még a vér lemezkék csomósodása ellen. A kardiológusom azt mondta, minden 40 év fölötti embernek kellne szedni, akkopr nem lenne annyi érrendszeri beteg és annyi érrendszeri katasztrófa, szív és agyi infarktus.


Étrend kiegészítőt is szedek, kanalas omega3 halolajat, napi 2X teáskanállal és CLA kapszulát (lenmagolajban van kb 50%-ban) is szedek napi 2X1-et.


Ezekből a leginkább az Atorvasztatn az ami megszűntette a problémákat. Az nálad is kb 3 hónap után látványos javulást hozhat. A másik a halolaj, ami kioldja az érrendszerből a még meg nem keményedett koleszterin plakkot és ismét átjárhatóvá teszi az érhálózatot.


Na meg a rendszeres mozgás az ami még nagyon jót tesz.

Megnöveli az izom tömeget ami több cukrot tud elégetni és ezzel csökkenti a vér cukor szintjét.


Az étkezést úgy oldom meg, hogy mindig csak annyit eszek egyszerre, amit másfél-kettő óra alatt le tud bontani a szervezet 7 alatti vércukor szintre. Azután megint lehet annyi szénhidrát tartalmú élelmiszert enni ami a következő hasonló idószak alatt le tud bomlani normál cukor érték környékére.



Ez az egész úgy kezdődött...

Még 2006 körül kezdődött a cukorbetegségem, de akkor még nem tudtam róla. és nem tudtam akkor, hogy mi az oka. Ki is sebesedett akkor mindkét lábamon a nagyujjam és semmilyen módon nem akart gyógyulni és csak a polarizált fény terápia segített. Naponta többször világítottam erős fényű led lámpával egy fotós, lineáris polarizációs szűrőn keresztül. Azt használtam a fotós bizományiban 3.000,-Ftért vettem és ismertem az ilyen szűrőn átbocsájtott fény gyógyító hatását. Minden megvilágítás után kicsit összébb húzódott a seb, majd végül eltűnt teljesen, de akkor még nem tudtam mitől keletketzett. Gondoltam feltörte a fapapucs, de így utólag már tudom, hogy a cukorbetegség már akkor meg volt, csak nem tudtam róla. Azt se értettem, hogy miért lesz olyan vastag érzéketlen bőr érzés a lábamon. Azóta már az érzés is nagyrészt visszatért a lábamba, de akkor még nem tudtam mitől is kezdődött ez a dolog..


Végül 2008-ban derült ki, hogy cukorbeteg lettem.


Ehhez, amiket leírtam, adok egy kis tanulni valót is, hogy is működik a koleszterin és melyik koleszterin mit tesz a szervezetben.


[link]


Azt is próbáltam korábban, még a koleszterin csökkentő sztatin szedése előtt, hogy csak omega3 olajokat szedtem de koleszterin csökkentőt azt nem. Az úgy önmagában nem ért semmit. A szememben láttam a leginkább, hogy csak romlik és kicsi kieső területek is keletkeztem már a szemben. Csak az AtorvaTeva nevű Atorvasztatin szedése után jelentkezett meglepően jó hatás kb három hónap folyamatos szedés után. A lábamba is visszatért az érzés és még a közérzetem is egészen megváltozott előnyére.


Most itt kiöntöttem a lényegét de nem kérdeztm meg, hogy szeded-e már, esetleg kisebb adagban adták és azért nem elég hatásos?


Mennyi szokott lenni reggel éhgyoorra a cukrod?

Mióta vagy cukorbeteg?

Túlsúlyos vagy-e?


Ha nem esik nehezedre akkor kíváncsi lennék ezekre.


Egyébként ha ezt amit leírtam, meg tudod oldani, akkor el lehet felejteni a gyógycipőt... igaz, a vitaminokat én is zsedem, de nem erre való vitamoint, hanem Béres50+ multivitamit, amit béres Senior Multivitamin néven is árulnak.


A koleszerin csökkentő rendbe fog hozni, ha mellette tudod tartani a szénhidrát diétát. Nyilván a rendszeresen túl zsíros dolgokat is érdemes elkerülni.


ja még ami kimaradt, a zsír és mindenféle zsiradékok és olajok helyett kókuszzsírt-vagy kókuszolajat használok.

Vajnak az omega3 zsírban gazdag változatot használom.


Azt még elfelejtettem, hogy a cukorra Metfogamma 2X1000mg-os tablettát szedek és diétázok mellette.

2017. jan. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, még a nap közben, az étkezés után 2 órás mérés eredménye is érdekelne, hogy mennyire megy le étkezést követő 2 óra után? Ez is fontos! Sokan nem is tudják, hogy azt is érdemes figyelni.


Mennyi szkott lenni a HbA1c érték?

(ez a háromhavi átlagot jelző marker).


Szemészeti kontrollra lenne érdemes járni évente legalább egyszer. meg kell mondani, higy cukorbetegség miatt kellne ellenőrizni.


A máik a kardiológia, ami még fontos.

Nagyon sokan kapnak szívinfarktust a koleszterin erekre gyakorolt szűkítő hatása miatt. lassan kialakulnak az egyre nehezebben átjátható beszűkült erek és ha nem csökkentjük radikálisan a koleszterin szintet a normál érték alá jóval, akkor sajnos ez elkerülhetetlen.


Ezért tanultam utána ezeknek a dolgoknak, hogy ne kelljen megbítzni semmilyen orvosban, magam tudjam a megoldást, és tényleg így működik! most örülök, ha tudok segíteni valakinek ezzel a tapasztalatommal, azért írom olyan nagyon lelkesen.


Korábban volt pár cukorbeteg a környezetemben akik a szemem láttára mentek tönkre. megvakultak, a másiknak levagdosták a lábbujaitm ajd a lábfejét és egyre feljebb csonkolták. Ez olyan rémisztő volt, hogy kénytelen voltam megtanulni, hogyan tudom ezeket elkerülni, ha élni akarok ép látással és ép lábakkal. Nem is mondtam, még ott is működik így 61 éversen ahol akkoriban már nem szokott, amikor kezdődött a betegségem. :) Persze akkor még fogalmam se volt arról amiket most leírtam, mert saját érdekből, muszájból kellett megtanulnom, ha élni akarok még egészségesen, legalább is tünetek, szövődmények nékül. Mindig érdekeltek ezek a dolgok, azért is vagyok nyitottabb a világra a tudomyány szemszögéből, mi mitől működik úgy és mit lehet változtatni azon, hogy jobb legyen.

2017. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy még valamit akarok írni!

Ne hagyd kiszáradni a bőröd a lábadon.

Miután megmostad és megtörölted vagy megszárítottad, közvetlen utána érdemes bőrápoló krémmel bekenni és puha rugalmas marad és nem szorítja össze és nem nyomja és nem feszül a száraz bőr.

2017. jan. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát ilyen válaszokért érdemes itt-ott kinyitni ezt az oldalt! Látni írásodból, hogy élvezed az egészséget, egyben a hozzá vezető utakat is (tanulás, információ gyűjtése, tapasztalatok szerzése). Nagyszerűen írtál róluk. Most már sokkal jobban értem, hogyan is működik szervezetünkben a zsírok és a cukrok metabolizmusa. Én eddig egy kissé boldog nemtörődömségben leledztem, míg némely szövődménnyel nem kellett szembesülnöm (idegesítő polineuropátia és izomtömeg-fogyatkozás). Persze évente kétszer dia ellenőrzésre és kétszer belgyógyászatira (háromszoros by-pass) becsületesen járok. Kétévenként szemorvoshoz megyek. A fenti vészes kombináció miatt kismillió elemzést csinálnak vérmintáimból:, háromhónapos vércukorszintem átlagosan 6,7 , koleszterin 5,9 mmol/l, HDL koleszterin 1,41 mmol/l, LDL koleszterin (kiszámított) 3,88 mmol, rizikóindexem (kiszámított) 4,18. 72 éves vagyok 183 cm magas, súlyom 80 kg. Ilyen tablettákat szedek: szívre: Betaloc (béta blokátor), ramipril (vérnyomásra), aspirin 100 (vérhigítás), indapamid (vízhajtó), omeprazol (protonpumpa) diabéteszre: Diaprel ½-0-0, Glucophage 1-0-1, Sortis (atovastatin) 0-0-1/2, thioctacid /alfa liposav (polineuropátia ellen univerzális antioxidáns) 1-0-0. (Ugye baromi sok?)

Úgy vettem ki írásodból, hogy kész vagy önzetlenül segíteni, de ezzel nem akarok visszaélni. A javasolt vércukor-szint méréseket majd elvégzem otthoni glukométeremmel, a kért adatokat is összegyűjtöm és privát e-mailben elküldöm Neked. Ha lesz időd, nézd meg azokat és mondd meg véleményedet. Én is szeretnék hozzád hasonló alkotó módon hozzáállni a nyavajáimhoz. Addig is nagyon köszönöm a válaszodat.

2017. jan. 18. 22:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Az mind nagyon hasznos,amit leírt a válaszoló,csak éppen nem a neuropátia,hanem az anigiopátia és a szövődményes érszűkület ellen jó.
2017. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Rövidesen bővebben válaszolok a kedves "kérdezőnek".

Még amit nem találtam de szeretném tudni, hogy az AtorvaTeva tablettából a koleszerin csökkentőből hány mg-osat írtak fel? 20-40-80 ?


Az utolsónak...

Egyik a másikból következik, ezért a közös okot kell kezelni és eltűnik mindkettő. Az idegek attól károsodnak mert rosszabb lesz a vérellátásuk ezzel az oxigén ellátás és a tápanyag ellátás is romlik. Elzsírosodik, beszűkül és lassan elzáródik az ér rendszer, először a kapilláris erek. Az idegsejtek elkezdenek "fuldokolni". Ugyanez jön létre a szemben is a retinopátia esetén. Először az ér keringése csökken erősen, az ér fal kezd szétesni és félig áteresztővé válik. Közben ezzel párhuzamosan az idegek vérellátása is kisebb lesz és lassan akár meg is szűnhet először kisebb részeken ami később csak növekszik. A vérellátás ezzel az oxigén és tápanyag ellátás csökkenése miatt az ideg burok sérül először az oxigén hiány következtében, majd az ideg is tönkre megy.


A neuropátiában ugyanez a folyamat megy végbe, csak ott érző igedek is vannak ami ingerülettel reagál a mostoha körülmények továbi romlására, majd idővel elhal, ha nem állítjuk vissza az idegek vérellátását.


Ha a keringést normalizáljuk, vagyis a keingésben csökkentjük a "rossz" koleszterint (nem szeretem az LDL HDL kifejezéseket használni) leoldjuk a koleszterint azzal, hogy lejjebb szorítjuk a vérben a rossz koleszterin szintjét az egészséges érték alá, ami okán a szevezet igényeit ki fogja elégíteni abból amit el tud érni, így felhasználja az erekben korábban lerakódott "rossz" koleszterit és elszállítja majd elégeti , eltünteti onnan ahol eddig akadályozta az idegek megfelelő vér és oxigén ellátását, ami miatt kialakult a neuropátia és/vagy a retinopátia.


Vagyis a megoldás az lehet ha csökkentjük a keringésben a rossz koleszterin szintjét sztatinnal akkor lassan a keringés és a (külön bevitt halolajjal növelt) omega3 zsírsavak segítenek elszállítani a lerakódott de még el nem meszesedett, meg nem keményedett koleszterin plakkot az érfalról, ezzel megnyitva az utat az idegek jobb oxigén és tápanyag ellátása felé. Ettől normális mértékben megindul, javul az idegek és a szövetek vérellátása vér ellátása és ezek a perifériás idegek elég gyorsan tudnak regenerálódni.


Úgy vettem észre, hogy az orvosok nem tudják minden szinten és minden esetben, vagy valamiért nem mondják pontosan mivel lehet megelőzni a neuropátiát. Sok leírásban a vér magas cukor tartalmát említik, kicsit "maszatolnak" a pontos fogalmazás helyett.


Azt olvastam különböző helyeken, hogy a vér szérum magas cukor szintje károsítja az idegeket, de a tapasztalatom az, ha a cukor rendben is van, az ideg károsodás folytatódik amíg a koleszterint nem csökkentjük le radikálisan. Nem kicsit, nem a normál szintre, hanem jóval az alá. Akkor a szervezet onnan szerez koleszterint ahol van, ezért leszedi az érfalakról is, így megnyitja, letisztítja szükség okán a keringés korábban beszűkült ereit, mert ott van az az anyag, amire szüksége van, mert tudatosan lecsökkentettük a mértékét.


Így letisztulnak az érfalak és vissza fordul az a folyamat ami károsította az ereket. Ettől átjárhatóbbá válnak azok a kapillárisok is ami az idegeket táplálja és ettől az idegek is regenerálódni tudnak. Legalábbis nálam ez egyértelműen bebizonyosodott.


Bátran kísérletezetem magamon, mert tisztában voltam vele, ha rájövök a megoldásra, akkor csak jobb lehet. Viszont ha ráhagyom az orvosok kezelési rutinjára, amit oktatnak most is nekik és a fiatal orvostanhallgatókank, az csak rész megoldás mert igaz, hogy adnak sztatint, de ők megpróbálják úgy beállítani, hogy a koleszterin egy normális egészséges ember koleszterinjének feleljen meg, viszont akkor még nem bontja le a lerakódásokat, legfljebb a felrakódás lassul. Annál lejjebb kell csökkenteni, hogy hatékonyan vissza oldódjon a vérbe a lerakódás az érfalakról.


Az, hogy a lábamban megindult normálisan a keringés és azzal az érzékelés is, az csak egyik dolog, de a lényeg, hogy a szemeben teljesen normalizálódott a keringés (ezzel együtt nyilván a szervezet minden részén). Ezt (a szem gyógyulását) abból látom, hogy egyrészt kivilágosodott a korábban néhány helyen sötétedő rész. Ahol kicsit már kiesett kis vonal, ott is visszatért a látás. A sötét folgok eltűntek. Sőt a szemfenéki ödéma is jól láthatóan vissza fejlődött, mert a normális keringés rendeződött. Ha a keringés rendben van akkor megszűnik a neuropátia és a retinopátia is. Tapasztalat.


Egyébként, kicsivel több mint két éve nem mentem el a szemészetre mert látom, hogy rendeződött a problémám. Korábban három hónap alatt, de napok alatt is láttam a szememben a rohamos rosszabbodást. Három havonta kellett vissza menni a szemészetre és már többször meg akarta az orvos lézerrel égeti a retinámat pontokban, de nem engedtem, mert tudtam, hogy találok megoldást, ami nem okoz akkora károkat mint a lézeres beavatkozás. Még szerencse, mert ha engedtem volna, már hiányosan látnék a peifériás területeken. Kiesnének pontok a periférián. Lerajzolta nekem a doki, egymás mellett lévő pontok formájában, hogyan égetné meg az ideghártyát, hogy a rossz vér ellátás okán keletkező érfal szétesés miatt a köztes szövetbe kilépő vizenyő okozta retina ödéma ne emelje fel a retinát a szemfenékről. Na most nekem megszűnt a szem ideghártya ödéma mert beindult a normális keringés a "jó" és "rossz" koleszterin egynsúlyának az optimálisra beállításától.

A "rossz" koleszterint a sztatin csökkenti és a "jó" koleszterint magamnak kell bevinni omaga3 halolaj, Dr.Chen ptika terméke a "SuperCLA" kapszula formájában. Na meg csak kókuszolajjal főzünk-sütünk itthon (1kg 1400-1500,-Ft) és olyan vajat használok, amire rá van írva, hogy omega3 és szívbarát.


-


Azelőtt, mielőtt még elkezdetem volna szedni a sztatint, akár néhány naponta is kicsit de észrevehetően romlott a szemem állapota és napról napra növekedett benne egy sötét vonal a látótér közepének a szélétől kifelé, aztán szorosan alatta egy másik és egy nagyobb sötétedő folt alakult ki körülötte.

A legjobban akkor lehet ezt megfigyelni, ha az ember pár másodpercre becsukja a szemét és fotószerűen felpillant a felhők nélküli kék égboltra, majd szinte azonal megint becsukja a szemét. Ezt az égboltra pislantást gyakran meg lehet ismételni néhány másodpercenként, hogy meg tudjuk figyelni, nincs-e valami sőtét folt ami csak abban a pillanatban látszik amikor felpillantunk, majd eltűnik. Ezért kell rövideket piilantani kis becsukott szemű phenőkel, hogy meg tudjuk figyelni. Ha nagy mértékű a károsodás, akkor feketéshez közeli vagy sötétszürke foltok villnak afel látványként, amikor már múlik ez az állapot, akkor világosodnak ezek a foltok és a végén már fehéres, bárányfelhőszerű látvány látható bevillanni. Amikor már csak a kék égboltot látjuk az első pislogás pillanatában is mindenhol, akkor a retina vérellátása rendeződött.

Már kitapasztaltam az évek folyamán. Ezt érdemes kipróbálni, mert tükrözi a szemünk állapotát a keringés esetleges károsodása szempontjából. Ha nincs folt akkor nem lehet baj sem. Legalább is én így tapasztaltam éveken keresztül. Mára már nincs semmilyen folt, csak a kék égboltot látom az első pillanattól kezdve, pedig nagyon féltem korábban, hogy megvakulok. Most viszont van okom boldognak lenni. megúsztam ezzel a módszerrel. Sőt rendbe tettem a keringésem ezzel mindenhol!



Abból is látom a gyógyulást, hogy a korábban eltorzult geometriával látó szem torzításai teljesen kisimultak. Most párhuzamosnak látom a párhuzamos vonalakat, nem úgy mint akkoriban.

Pedig azt mondta az orvos, hogy ez nem fog javulni a tapasztalata alapján, csak mindig rosszabbodik. Ajánlott 600.000,-Ftos injekciót amit a szemgolyóba szúrnak vagy a lézer kezelést. Nem nyugodtam bele és megérte. Jobbnal láttam a keringési rendszeremet rendbe tenni. Azóta már két éve nem is jártam nála a szemészeti klinikán.

Azért majd elmegyek egy OCT vizsgálatra, hadd lássa, hogy vissza lehet állítani ezt is. Hátha tanul majd belőle. Habán neki nem a megelőtzés a szakmája, hanem a károsodott szem ilyen-olyan már elfogadott "sintér módszerekkel" való gyógyítása. Van aki nem ismer más megoldást és azért engedi, hogy bármit tegyenek vele, mert különben tényleg rosszabb lenne, pl egy proliferációs érképződés esetén, ha megindul egy üvegtesti vérzés az teljes vakságot okozhat és csak igyen komoly műtéttel lehet még részleges látást abból vissza állítani, de az már a kutya vacsorája, amikor meg is lehet előzni tudatosan a bajt.


-


Mégegyszer leírom, ez annyiban különbözik a klsszikus orvosok által ajánlott módszertől, hogy nem a normál koleszerin szintekre törekszünk, hanem a "rossz" koleszterint lejjebb csökkentjük az egészségesnél és a "jó" védő omega3 koleszterint megemeljük kívülről bevitt nagy dózisú halolajjal. Így a szervezet onan viszi el a zsírokat ahol talál, vagyis az erek faláról! ..és ez a fő cél. Ettől szűnik meg a neuropátia minden formája, a retinopátia is, legalább is a saját tapasztalatom alapján ezt állíthatom.


-


Azt már észre vettem, hogy az orvosok nagyon ragaszkodnak ahhoz amit tanítottak nekik, Nem nagyon szeretnek "gondolkodni", csak azokat a tanult orvosi rutinokat használják, amiket tanítottak nekik, még ha kicsit részben idejét múltak is. Azt is tanulták, hogy ettől nem térhetnek el. Viszont azok a régi tanult dolgok sokszor már nem korszerűek.


Valahogy én soha semmibe nem tudtam úgy bele nyugodni, hogy "csak azért mert úgy szokták". Nem! Ilyen nincs!


Mindig mindennek az okát kerestem. Nem az ember által tanult okát, hanem a fizikai biofizikai, biológiai okát. A tényleges működés olyanságának az okát és aztm hogy miként lehet változtatni rajta jó irányba. Szeretem úgy látni a világot ahogy az valójában működik és nem úgy ahogy mondják. Pl. nem úgy ahogy a hagyományok alapján tanították az orvosoknak.


Van egy orvos ismerősöm és meg akarja nekem magyarázni, hogy a polarizált fény nem gyógyítja a gyulladást és nem csökkenti a gyulladásos folyamatokat... pedig már nagyon régóta, szinte már nagyobb gyerek korom óta kísérletezek ilyesmivel és sok mindent tapasztaltam. Az orvosoknak ezt nem tanították meg és ezért pl. ezt is figyelmen kívül hagyják. Van ezzel szemben álló tapasztalat is orvossal kapcsolatban, de ott egy soft lézer, nem koncentrált, kis teljesítmény sűrűségű fényét használják erre a célra.

Azt úgy tanuklták, hogy az 5mW/cm2 fölötti nem nagy fény sűrűségű lézer fénynek van ilyen gyulladást csökkentő hatása. Azt már valahogy nem vették bele az oktatásnál, ahogy a lézer fénynek a polarizáltsága adja ezt a hatást, vagyis bármilyen polarizált fénnyel helyettesíthető ebben az esetben. Erről is tudnék még mesélni történetet, de most nem akarom ezzel elterelni a lényegről a figyelmet. Volt esetem ahol tapasztaltam, több is.


Csak arra akartam ezzel rámutatni, hogy nagyon sok mindent nem ismernek, pontosabban nem fogadnak el az orvosok. Az általános és szakorvosok is megszokott tanult rutinok alapján dolgoznak. A kutató orvosok akik gondolkodnak is mellette. Vagyis nekik szabad gondolkodni és a kutatásaikban szigorú szabályok szerint, bizonyos esetekben eltérni az orvosi etika szerint.


Persze ez csak nagy vonalakban igaz, mert van szakorvos is akit érdekel mélyebb összefüggéseiben a dolgok működése és utána tanul már nem csak a szakma szabályai szerint tájékozódik, hanem a logika szerint is. Viszont ha az így szerezett tapasztalatokat használja az orvoslásban, akkor komoly számonkérésre számíthat mert eltért a szokványos orvosi rutintól.


A legtöbben csak a megszokott orvosi rutint folytatják, azt folytathatják, ami nem mindig vezet megfelelő mértékben a gyógyulás felé. Na de ők ezt tanulták.


Még kisgyerek koromban nagyon tiszteltem minden szakembert az orvostól kezdve az elektronikai műszerészekig, de aztán lassan rájöttem ahogy beszélgettem bizonyos szakterületek művelőivel, hogy bizonyos elméleti dolgokban jóval több dolgot ismerek. Egyszerűen nem tudtam megbeszélni bizonyos dolgokat, mert csak néztek rám, hogy ők ezt nem ismerik, "mi az?". ...többnyire a legújabb kutatásokról vagy a téma perifériáiról beszéltem amiről tudomásomra jutottak dolgok és kicsit utána keresgéltem és továbbiak is érdekeltek volna.



Még tizenéves koromban, a '70-es évek elején, 16-17 éves koromban kiötlöttem a 3D televízió elvi működését a fizika szabályai szerint. Kb 18 vagy 19 lehettem amikor elmentem a Hiradás Technikai Kutaó Intézetbe (HIKI későbbi MEV ..ami a végén leégett egy állítólag "megcsinált" tűzben, mert az oroszok nem nézték jó szemmel a hightech, itthoni fejlesztését), szóval még nagyban működött és oda mentem 19 évesen és megkerestem Véghely tamást az LCD témakör fiatal szakállas kutató mérnökét az ötletemmel.

Kellett volna hozzá LCD panelokból álló szemüveg ami elég gyorsan vált, hogy felváltva eltakarja a két szemet, hogy mindegyik az időben neki sugárzott képet láthassa.


Pont így működik most az aktív 3D tv!

Az akkori folyadék kristályos mérnök elmondta hol tartanak a kutatások de az akkori LCD sebessége nem volt elegendő ehhez. Beszéltem neki arról a rendszerről is ami még adta magát az elméleti kutatásaim közben, az a most passzív 3D-nek nevezett redszer. nagyon sziporkáztam az ilyen őtletekkel akkoriban. Volt egy harmadik, amit szintén már ma használnak az a régi kacsintós pénztárca és vetkőzős kép elvén működött volna szemüveg nélkül 3D-ben.

(Nagyjából egy évjárat vagyunk (én 61), ezért tudjuk mindketten ezeket a dolgokat.)


Akkor beszélten a kutatónak az LCD színes képernyő lehetőségéről, de ahhoz is lassú volt az a folyadék kristály amit akkor ismertek és más probléma is volt akkoriban a vezérlés elvével, amit végül az aktív mátrix LCD-vel oldottak meg, azt ma úgy nevezik TFT megjelenítő. Ma már mindegyik LCD ilyen.

Na de nagyon elkalandoztam.


-


A lényeg, hogy mindig mindennek a működése a fizikai összefüggések logikája érdekelt és ezekkel "legóztam" szabadidőmben. A "legóztam" alatt azt értem, kerestem a logikáját, mit lehet belőle logikai sor alapján elvben össze állítani. Amíg más keresztrejtvényt fejtett, én ezekkel szerettem fejben összeűállítani működére képes logikai dolgokat.


Most ugyanezt a logikai "játékot" használtam a szemem világának a megmentése érdekében, miközben rájöttem, hogy ez az elv (is) működik a gyakorlatban!

Ezzel kitolhatjuk az életünk hosszát egy egészséges ember élethossza környékére.


Máskülönben az érelzáródások végeznének velünk idő előtt, mint általában a cukrosokkal.


Apám aki cukorbeteg volt, ő is így halt meg 54 éves korában először tüdőembóliát kapott és egy évvel később agyembóliában halt meg, ami egy lábon kihordott szív infarktusból elindult vérrög miatt keletkezett, de volt visszér gyulladása és visszér trombózisa is. Szóval onnan indulhatott még el a trombus.


Nagyapám 60 éves kora környékén, érrendszeri betegségben halt meg, de lehet, hogy még cukros is lehetett csak akkor még nem nagyon figyeltek erre. Ha akkor tudtam volna amit most...

2017. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha egy kicsit későn válaszolok, de nem akartam megint ugyanazokat ide önteni, amit már leírtam, pedig az a lényege a dolognak. Most átfogalmaztam a lényegét annak amit magamon megtapasztaltam, amitől rendbe jöttem.


Közben próbáltam összeszedni mit is tudok még mondani, de csak ugyanazokat a lényeges dolgokat lehet ismételni, amit már többször is leírtam, de talán így másként csoportosítva jobban átlátható.


.


Az, hogy mekkora a koleszterin szint, és az megfelel-e a labor normál értéknek csak egyik dolog, mert a neuropátia az erek beszűkülése okán kialakuló rossz vérellátás miatt jön létre, ami az erekben lerakódott koleszterintől alakul ki és hiába van a labor a normál érték közelében a saját szervezetedhez képest magas lehet az a koleszterin szint is amit a labor szerint még elfogadhatónak mondanak. Főleg ha egy már lerakódott koleszterint kell rávenni arra, hogy elvándoroljon onnan ahova már lerakódott.


Ahhoz mindenképp a normális érték alá kell vinni a szervezetben a koleszterint, hogy a már kialakult lerakódások vissza oldódjanak. Most nem találom a cikket, de olvastam szakcikkben valahol. Olyankor az érfalakról használja el a szervezet amire szüksége van. Már én tartósan szedem a magas sztatin adagot (80mg/nap) és semmilyen előnytelen hatását nem tapasztaltam, viszont a szövődmények, a neuropátia és a retinopátia szépen vissza fejlődött és elmúlt.

Az izom tömeg épülését a kerékpározásnak lehet betudni, na meg az étrend kiegészítőknek amit szedek, mint pl a kreatin monohidrát, ami ezek közül a leghatékonyabb és a legfontosabb és teljesen biztonságos szer. Kreatin monohidrát rágótablettát használok, azt nem kell méregetni. Napi 5 tbl. lehet pár napig a feltöltő adag és a napi 1-2 szem a fenntartó adag.

Ettől szinte szárnyal az ember testileg. Anyámnak aki 86 éves, szoktam adni mielőtt elmegyünk valahova és tényleg mondja, hogy sokkal könnyebben megy és nem fárad el a lába. Nem kell meg-megállnia út közben mert elfáradt volna.

Majd ennek a használatáról is írok még ha érdekel, de a következő cikkben is írnak róla.


Ja, egy cikk ezzel kapcsolatban:

[link]



Az örökletes tényezőket is érdemes figyelembe venni a saját szervezetünkhöz mért koleszterin probléma mérlegelésekor. Ha vissza gondolsz a szülők betegségére, akkor volt-e náluk szívinfarktus, vagy régebben minden esetben agyvérzésnek nevezett agyi infarktus vagy szélütés? Ezek mind ugyanazt a betegséget fedik le a köztudatban, a keringési rendszer valamilyen sérülését elzáródását. A tényleges "agyvérzés" ritkább dolog mint az érkatasztrófák infarktus okozta formája, ami az ér beszűkülésétől majd elzáródásától jön létre.


Az nagyon sokat elmond arról, mi ellen kell védekezni, ha tudod milyen betegség volt jellemző a szülőkre, nagyszülőkre, a genetika okán arra lehet számítani nálunk is, hogy jelentkezik,

ha meg nem előzzük célirányos kezeléssel életmóddal és megfelelő gyógyszerekkel.


.


Tulajdonképpen a nuropátia a sejtek tápanyag és oxigén hiánya miatti "éhezése" és az oxigén hiánya okán keletkező tünet. Az idegsejtek kezdenek az oxigén hiányában pusztulni. Ez a neuropátia tünetének az oka a tapasztalatom szerint.


Ezt sok helyen így fogalmazzák meg:

"Egyrészről a magas vércukorszint károsítja az idegrostokat ellátó ereket, s ez az idegrostok oxigénhiányát okozza, másrészről károsítja az idegszövet anyagcseréjét is."

Forrás: [link]


A magas vércukor szint a magas vérzsíron keresztül fejti ki a leírt hatást. Ezt nagyon sokszor nem említik meg összefüggéseiben, de így van.


[link]


Ezt a magamon végzett kísérletek alapján tudom állítani.

Hiába volt normális a vércukor szintem, az neuropátiás és a retinopátiás tünetek csak a koleszterin drasztikus csökkentésekor (atorva sztatinnal) kezdtek javulni, de akkor jelentősen és a folyamatos koleszterin csökkentő kezelés hatására normalizálódtak, vissza állt a normális egészséges állapot. Vagyis már tünetmentes vagyok.


Amikor valakinél neuropátia vagy retinopátia áll fent, az mindig a sejtek rossz vér és tápanyag és oxigén ellátásából következik, amit nem közvetlenül a magas vércukor, hanem a magas vércukor hatására a májban keletkező magas vérzsír szint ér falakra kirakódása és az ér beszűkülése okoz.


Ez volt a szerencsém, hogy erre így rájöttem és ezért segített a már évek óta szedett nagy adag sztatin.


Ezt már csak azért is állíthatom, mert az amikor beállt a normál cukor szintem, még önmagában nem csökkentette a neuropátiás bizsergést és szurkálást a lábamban és a szemben is csak romlottak a korábbi tünetek, egyre növekedtek és sötétedtek a korábban kialakult foltok. Csak a nagyobb adag sztatin szedése után kezdett javulni minden.


Akkor, a sztatin előtt is szedtem halolajat de akkor kisebb dózisban, 2X1 grammos kapszulákban és CLA-t is szedtem, előtte meg lenmag olajat de az önmagában nem segített a koleszterin csökkentő sztatin nélkül. Viszont arra is szükség van, de a nagyobb dózisú sztatin mellett.


.


Említettél izom sorvadást, illetve izomtömeg-fogyatkozást.

A megfelelő tápanyag és oxigén ellátás romlásával az izom is kezd tápanyag hiányossá válni és leépülni. Ezt szerintem ugyanúgy megelőzi illetve vissza fordítja a koleszterin radikális csökkentése, mert az erek megint jól átjárhatóvá válnak.


Arra is fel kell hívnom a figyelmed, hogy a sztatin szedésével kapcsolatban leírtak izom problémák lehetőségét, vagyis a sztatinnak is lehet egy ilyen mellékhatása, ha a leírását átolvasod, de az csak akkor derül ki, ha nagyobb dózisban megpróbáljuk.


Ezt ki kellene deríteni, hogy nálad ez az izom leépülés vajon mivel kapcsolatos. Szerintem a diabétesz által okozott érkárosodás miatt nincs megfelelő tápanyag ellátása az izmoknak ami szintén a koleszterin radikális csökkentésével a jelentős normál szint alá szorításával oldhaható meg. Nálam semmilyen mellékhatása nem jelentkezett a sztatinnak. Viszont attól néhány hónap alatt kitisztulnak az erek ha az én példámat tartom szem előtt.


Mekkora dózisban is írták fel aaz atorvasztatint?


A medicinális orvoslás a kockázati tényezők, az előny/hátrány arányának a mérlegelésén alapul, mert minden gyógyszernek van mellékhatása amit célszerű elkerülni vagy kivédeni. Erre is lehetnek módszerek, de az az embernek önmagának kell megfigyelni, hogy mi hogyan változik, ki mire érzékeny és annak függvényében lehet lépni valamerre.

Azt érdemes figyelembe venni, hogy egy szernek az előnye vagy a hátránya, vagyis az előnyének az elmaradása az amelyik nagyobb kárt okoz.


.


Az érrendszeri betegségekben nem sokat szabad mérlegelni, mert a meszesedésnek az első fázisa, a koleszterin plakkok kialakulása már önmagában is veszélyes dolog és a zsír embólia is okozhat életveszélyes helyzeteket, aminek a kialakulását még időben meg lehet előzni, még egy ideig vissza lehet fordítani, amíg nem keményedik meg a kirakódó ásványi anyagoktól, vagyis amíg nem alakul ki a kemény plakk.


.


Az izom tömeg növelésére külön ötleteim vannak, amit én is használok.

Vannak jó étrend kiegészítők ami biztonságos és támogatja az izmok energia ellátását, de erről a többek között a kreatinról már írtam, persze az némi testmozgással és omega3 zsírsavakkal (super CLA) együtt hat jól.

[link]


Nekem sikerült izom tömeget növelni. A derék átmérőt csökkenteni legalább 10-12 centivel. Az izom tömegem főleg a lábamon növekedett a kerékpározástól. a Zsírból fogytam és a súlyom ezzel együtt nőtt talán két kilónyit, ami nem zsír hanem izom a lábamban főleg, szerintem.


Amit még a koleszterinről tudni kell:

[link]

A diétával azért nem lehet hatásosan csökkenteni diabétesz esetén a koleszterint, mert a vérben lévő cukor szintje az akiből a koleszterin kialakul.


Amikor étkezünk, akkor is a cukrokat hogyan tárolja szervezet?

átalakítja zsírrá és az lerakódik a test zsírraktáraiban és kis mértékben az erekben is, de ott csak akkor marad meg és hízik gyarapodik tovább, ha a szervezet cukorszintje tartósan magasabb és a máj ezt folyamatosan zsírrá alakítja, ami már nem engedi leoldódni az érfalakról a korábban lerakódott koleszterint, hanem inkább hozzá rakódik, ezzel tovább rontja a keringést. Ez legelőször csak a kapilláris erekben okoz nagyobb mérétékű károsodást, majd idővel a nagyobb erek is jobban beszűkülnek és azok mg komolyabb gondokat okoznak.


A gyógyszerek amit leírtál, azokra szükség van, most ezt nem tudom elemezni, illetve nagyjából látom mi mire való. Utána lehet olvasni a neten is.


nyilván azokra szükség van úgy ahogy felírta az orvos.

Viszont egy dolgog amit nem tudok, hogy milyen dózisban írták fel a koleszterin csökkentő atorvasztatint? Ha csak 20mg-ot írtak fel az nagyon kevés. Van ismerősünk, akinek szintén csak 20mg sztatint írtak fel és a lába ujjai elkezdték neuropátia tüneteit mutatni.

A 40mg már jó lehet, de én pl. 80 mg-os kértem az orvostól és már azt szedem hosszú ideje mert rendbe hozott és nálam nincs mellékhatása. Ezt mindenki önmaga tudja kitapasztalni.

A legkevesebb a 3 hónap, ami után kezded majd érezni a javulást, ha növeled a sztatin adagját. Nálam így volt, de utána is tovább javult. Már legalább két éve szedem és most rendben vagyok.


Most ennyit tudok írni, aztán majd még ami eszembe jut.

2017. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még teszek ide egy labor lelet normál érték táblázatot.

[link]


--------


A következő cikkben szó esik a koleszterinről általában és célspecifikusan is, hogy mire használja a szervezet.

Főképp a közepétől lefelé van egy érdekesebb rész.


Egy kicsi, három soros táblázatféle. Ott esik szó a koleszterin normál szintjéről és alatta még arról, hogy mennyi alatt kell lennie egy diabéteszes embernél a "rossz" érelmeszesedést okozó koleszeterinnek, ami már nem okoz neuropátiát


és mennyi fölött kell lenni a "védő, jó" koleszterin optimális értéknek, ami a "védő, jó koleszterin" ami segít elszállítani az érfalakról a zsírt.



Koleszterin

Normálérték

Összkoleszterin < 5,1 alatt

LDL-koleszterin < 3,4 alatt

HDL-koleszterin > 1 fölött "



"A kívánatos értékek több körülménytől is függenek.

Cukorbetegség esetén pl. a kívánatos összkoleszterinszint

kisebb mint < 4,6 mmol/l.

Egy kicsit leegyszerűsítve és jobban megjegyezhetően a kívánatos értékek:

HDL > 1 fölött,

triglicerid < 2 alatt,

LDL < 3 alatt,

összkoleszterin < 5 mmol/l alatt."


Forrás: [link]



Ezek itt fent idézetek, de a korábbi írásaimban nem tudom mennyire átlátható ahogy leírom. Tudom, kicsit bő lére eresztettem, de néma gyereknek... :)

2017. jan. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Épp most vissza kerestem a koleszterin adataidat és majdnem jók (a labor normál értékhez képest csak kicsit magas), de szerintem a sztatint meg kellene duplázni, mert ha jelentkezik neuropátia, az többet elmond erről, mint a megállapított, egyes embereknél optimálisnak mondott labor normál érték.


A jelentkező probléma jelzi, hogy ez ami most van érték, ez sok. A többi, általánosságban normál értéknek tekintett, az csak irány mutató érték, ami semmit nem számít, ha a neuropátia jelentkezik.

Nem egy hamis mércét kell követni, hanem a szervezet jelzéseit mert az az egyedüli helyes irányadó jelzés.


Ez a probléma egyértelműen az erek átjárhatóságának a javításától, a rossz koleszterin csökkentésétől jön rendbe.



Vagyis nem tudom most mekkora a kiírt Atorvasztatin dózisa, de ha csak nem a legnagyobb 80 mg, akkor meg lehet duplázni az orvossal megbeszélve, ha lehet minél hamarabb, a további szövődmények megelőzése érdekében, mert közben az idegek folyamatosan károsodnak és egyre nehezebben lehet majd vissza fordítani a folyamatot.

Három hónap múlva már jobb lesz a nagyobb adag sztatintól.


--


Persze van olyan orvos aki nem tárgyal érdemben a beteggel, csak mondja a magáét, hogy ő az orvos és ő tudja. Nem, feltétlenül tudja minden orvos pontosan és jól, hiszen ő is csak egy ember aki valamikor tanulta, habár kellene tudnia.


Szóval ha tárgyalóképes az orvos, akkor mindenképp kérni kell a mostanihoz képest a dupla adag Atorvasztatint három hónapos próbára. Ha nem jelentkezik semmilyen mellékhatása akkor lehet továbbra is szedni a megemelt adagot. Más megoldást nem tudok.


A jelenlegi, alacsonyabb sztatin adaggal csak rosszabbodni fog. Tudom, mert átéltem én is.


Bocsánat, de szeretnék kapni egy vissza igazolást, hogy olvasod és ide látogatsz néha, mert nem tudom miért nem kapok választ. :)

2017. jan. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!