Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy vizsgálatnak mi a...

Pajzsmirigy vizsgálatnak mi a menete? Háziorvos felírhatja csak úgy, ha én meg szeretném nézetni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy működését a laborvizsgálat mutatja ki. Nyugodtan kérhetsz a háziorvosodtól
2017. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vérvételre kell kérni beutalot.de mondd hogy pajzsmirigyre szeretnéd.
2017. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, tsh, t3, t4 értéket kérhet 3 havonta egyszer a háziorvos.
2017. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2017. jan. 18. 12:54
 5/16 anonim ***** válasza:

Háziorvos teljes vérképet ír ki és mondd hogy legyen benne a pajzsmirigy. Koleszterin és egyebek nélkül nem ér sokatzért kell teljes.

Csak TSH és t3 amit ő kérhet, de ha tsh 4 alatt van (nőknél 1körül kell lennie!) akkor t3-at sem csinálnak a laborok, T4 és antiTPO már csak endokrinológussal vagy magánlaborral oldható meg. Nekem 4 és 6 hetente nézték amíg nem állt be a hormonpótlással, ekkor már csak TSH és t3-at néztek, amikor bement 4 alá a tsh akkor már csak az volt a papíron.

2017. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló,


akkor én lehet, jól tettem, hogy eleve magánlaborba mentem, mert ott antiTPO-t is csinálnak és T4-et.


?

2017. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen! Én megjártam ezzel, csomó időt pazaroltam. Volt hogy nem végezték el teljes vérkép részeként, "nincs rá eszköz/keret/nem fér bele" alapon, később pedig a T3at húzták le ilyen indokkal, TSH 4 alatt pedig automatikusan nem nézik tovább pedig nőként 1körülire kell levinni főleg babához... AntiTPO és T4 pedig luxusnak számít, háziorvos nem is kérheti, endokrinológián ki se írta az orvos amikor rákérdeztem, oda pedig 4-6hónap egy kontrollra az időpont felénk.. Magánorvoshoz mentem, nála 2000Ft/érték alapon egyből megcsinálta!

2017. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én ma az Ostrom utcában, az ultrahangközpontban voltam -Prima Medica- levették azonnal a vért (nem kellett éhezni sem hozzá) de kb 10 000 Ft volt. Holnapra várom e-mailben az eredményt. (...) Picit sokat fizettem...De benne volt MINDEN pajzsmirigy érték, és 5 perc volt az egész.
2017. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vagyis, 11.990 Ft volt. Hogy pontos legyek, uhhh. De nem megéri, ha az sztk-s laborban csak váratják az embert, nincs benne minden profi módon, s nem is kér mindent egy háziorvos...
2017. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó ár egyébként, főleg azonnali vérvétellel és 24órán belül. Egyetlen jó tényleg a pajzsmirigynél hogy nem kell éhgyomorra menni semelyik érték miatt.

Én 2000Ft-ot fizettem értékenként, nekem is 10ezer volt az 5 érték (TSH, T3, T4, AntiTPO, D-vitamin). Női hormonsor 30 lett volna, 15 dolgot nézett volna meg, ebben van inzulin és cukorterhelés is, de azt elintéztem a nőgyógyásszal tb-re hála!

2017. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!