Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon feltűnő lesz?

Nagyon feltűnő lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos hallássérült vagyok,így az egyik fülemmel nem hallok rendesen. Ezért halló készüléket kellene hordanom de félek, hogy kinevetnek. Most még nem is lenne nagy dolog mert az osztálytársaim megértenek,de szeptembertől kilencedikes leszek így új suliba kerülök. Nagyon félek,hogy hátrányosan fognak kezelni vagy kinevetnek. Van valaki akivel tőrtént valami ilyesmi? 14/L (Réka)

2017. jan. 31. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A mai hallókészülékek már nagyon aprók, ha pedig a hajad rálóg a füledre, egyáltalán nem fog látszani. Ha kiderül, szerintem nem fog változtatni a megítéléseden.
2017. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal kell kezdeni, hogy elmondod az osztálytársaidnak, de inkább az osztályfőnöködnek. Az első napon gondolom úgyis bemutatkoztok egymásnak, mindenki mond pár szót magáról, hogy hívják, honnan jött. Te ekkor elmondhatod, hogy sziasztok, Réka vagyok, az egyik fülemmel nem hallok rendesen, ezért hallókészüléket kell hordanom, hogy meghalljam, ha majd dolgozatnál súgtok nekem. Nem kell elpoénkodni sem, de ha titkolni próbálod, akkor lesz az, hogy elkezdenek a hátad mögött beszélni róla, hogy hú, neki hallókészüléke van, és akkor mindenki arra lesz kíváncsi. Nem fognak cikizni, bántani emiatt. Sajnos neked van egy ilyen különlegességed, a többiek pedig kíváncsiak. Ha kielégíted a kíváncsiságukat, vagyis te magad elmondod, onnantól kezdve ez abszolút nem lesz érdekes. Ha valaki kíváncsi rá, meg is lehet mutatni, másnap már senkit nem fog érdekelni. Ne félj.
2017. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik fiú osztálytársamnak hiányzik az egyik füle. Vele született probélma, nem nőtt neki.. Hosszabb haja van kicsit, ami takarja neki, de ahogy osztálytársak lettünk, elmondta az osztálynak, hogy csak egy fülére hall, mivel a másik ki sem fejlődött neki. Senki nem cikizte emiatt, sosem nevette ki senki, mára már teljesen természetes dolog mindenki számára, hogy neki nincs meg az egyik füle. Te ettől sokkal jobb helyzetben vagy, ne aggódj, nem lesz baj !:)
2017. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!