Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Influenzára általában milyen...

Influenzára általában milyen gyógyszert írnak fel, és kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyet. Nincs rá gyógyszer, ezt a rendelőben plakáton szokták is reklámozni. C vitamin, pihenés, sok folyadék. A szervezet legyőzi magától. Persze ha a torkod fáj arra ír, meg lázcsillapító ha szükséges, de magára az influenzára nem kell gyógyszer.
2017. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Influenzara nincs gyogyszer. Antibiotikumot ir fel nemelyik orvos az influenza lehetseges szovodmenyei ellen. Ha beszeded, akkor javasolt vmi belflora helyreallito is, igy a ketto egyutt kb 4-5000 ft.


Influenzara lazcsillapito es fajdalomcsillapito is eleg.

2017. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szívesen kapkodom én sem a gyógyszereket, pláne nem antibiotikumot. Nem is tudom érdemes-e orvoshoz menni ezzel. De félek a szövődményektől. Van itthon egy bontatlan Augmentin 500mg/125mg tablettám, azt sem tudom miért váltottam ki annak idején, vagy mire írták fel. Elképzelhető, hogy ezt írják fel influenzára is?
2017. febr. 7. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem írnak fel antibiotikumot influenzára, mert azt vírus okozza. Az antibiotikum pedig baktériumokot tud csak ölni.


Ha esetleg lesz valamilyen szövődményed, ami bakteriális, akkor elképzelhető, hogy majd akkor felír valamilyen antibiotikumot rá az orvos a sok közül s lehet, hogy az az lesz.


Előre nem lehet beszedni.


Szövődmények ellen ágynyugalom, sok folyadék, könnyű ételek, és csak a harmadik láztalan napon mászkálás, hogy a tested minden erejével ölhesse a vírusokat.

2017. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mostanában a cink a "divat" azt szokták még felírni, de nem tudom pontosan mire, ezt csak úgy mondtam.

Hát orvoshoz amúgy is menj el, mert ő ír igazolást vagy táppénzes papírt.

2017. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Viszont antibiotikumot nem szedünk be csak ugy, meg csak par darabot!!!

Azt csak az orvos utasítása szerint, es általában az összeset be kell!!!

Az influenza vírus amire nem hat az antibiotikum.

Igyál sokat, feküdd ki, es vitaminok. :)

2017. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
# 6 Nem szedem be csak úgy, sőt a tavalyi -szerintem influenzára felírtat- még csak meg se bontottam.
2017. febr. 7. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
A cink erősíti az immunrendszert.
2017. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Akkor jó, többet ártana mint használna!

Sajnos ezt ki kell feküdni, sok tea, víz, izzadás.

2017. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmit, pár nap alatt általában mindenki rendbejön gyógyszer nélkül, húsleves, mézes tea, ágynyugalom, C vitamin, most van narancs, kivi, mandarin, gyógyszer csak szövődmény esetén kell.
2017. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!