Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Firtathatja egy főnök miért...

Firtathatja egy főnök miért vagyok betegállományban konkrétan? Szerintem köze nincs hozzá csak ahhoz beteg vagyok és nem jövök?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza nekem el firtathatja-e egy főnök a dolgozó ha beteget jelent akkor konkrétan mi a betegsége? Mi a betegség mik a tünetek? A szerintem a világon köze nincs hozzá, de ennél sokkal tovább megyek. A betegség természete fajtája olyan SZEMÉLYES VONATKOZÁSÚ adat mint a vallási szexuális hovatartozás világnézet stb amely nem intézhető el csak azzal hogy semmi köze hozzá, hanem ezen bőven túlmenően JOGSÉRTŐ a puszta rákérdezés is (ha nincs hozzáfűzve hogy ne válaszoljon ha nem akar).

Igen, nem túlzás állítani hogy már maga a kérdés feltevése is erősen jogértő.

Egyszerűen nincs joga a betegségről tudakozódni.

Őrá, a munkáltatóra annyi tartozik hogy bete4g vagyok munkára nem alkalmas nem jövök. Pont. Ennyi. Bejelentés megtörtént orvosi papír van többi nem az ő dolga.


Abszolút praktikus megközelítés ha már annyira tudni akarja a főnök mi a betegség-hát mi ő orvos?

Végzett, diplomás, szaktudással rendelkező orvosi tevékenységre felhatalmazott személy? Mert ha nem (és nem) akkor hogy a francba meri magának venni valaki a bátorságot hogy az orvosi döntést felülbírálva megkérdőjelezve arról faggatózzon mi a baj a dolgozónak mik a tünetek és ezzel azzal a tünettel lehet-e dolgozni?


Csak hát ugye ő a főnök és az ember nem küldheti el az anyjába helyből, de bizony volt már aki megmondta neki kerek perec hogy köze nincs hozzá nem orvos, betegállomány igazolás lesz és csókolom majd megy ha meggyógyul. Hát az az illető már nem dolgozik itt.


Voltaképp firtathat ilyeneket egy főnök?


2017. febr. 9. 17:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
Kitomboltad magad?
2017. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

igen, firtathatja


a táppénzcsalást pedig büntetik

2017. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
hiszti lvl 99...
2017. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sőt meg is látogathat odahaza, hogy tényleg beteg vagy-e vagy csak sumákolsz, hogy munka nélkül húzzad le a munkaadódat.
2017. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Valóban nem firtathatja. Nem véletlenül nem szerepel a táppnézes lapon sem a betegség kódja.
2017. febr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4. Igen látogatni lehet,ami arra hivatott,hogy tudják,hogy a dolgozó otthon tartózkodik-e a kijárási időn kívül,de a betegségét még akkor sem kérdezheti meg,sőt ha felhívja emiatt a kezelőorvost az sem mondhatja meg.
2017. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Sőt meg is látogathat odahaza"


Meglátogathat. de 1) engem, semmi se kötelez rá hogy beengedjem mert nem hatósági személy a lakásba engedélyem nélkül nem léphet be 2) ha be is jön ő nem orvos. hogy mit gondol mit állapít meg jelentősége nincs. az hogy az ő szemében betegnek tűnök vagy nem irreleváns.

Nem kompetens ennek megítélésében.

2017. febr. 9. 18:39
 8/16 anonim válasza:
Kitomboltad magad?
2017. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
mivan gyökér,lebuktál oszt itt pattogsz?!
2017. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
remélem kirúgnak
2017. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!