Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másodfokú AV-blokk, további...

Másodfokú AV-blokk, további kilátások?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, 1 hete diagnosztizálták nálam a fent említett betegséget holter 24 órás EKG-vel. Pontosabban Mobitz 1, Wenkebach AV-blokk.

A főorvos úr szerint nem kell megijednem, pacemaker sem kell, csak ha 3s-nál hosszabb időre marad ki a szívműködés (nálam 2-2,5s volt). Nem igényel kezelést, évente kontroll, sok pihenés, sport, kevés stressz.

Na de én még sem vagyok nyugodt, ha nem kezelik mitől fog elmúlni? Ahogy utána olvastam idegrendszeri alapú, előfordulhat hogy túlzott stressz és kialvatlanság vezethetett ide? 6 éve sportolok (kickbox) és kb. 6 éve 3 műszakban dolgozom amit nehezen viselek, és aggódom is az egészségem miatt emellett 1,5 éve anyukám meghalt és elég szorongós idegeskedős típus vagyok.

Valaki aki jártas a témában, vagy volt ilyenben tapasztalata tudna segíteni? Nagyon jól esne pár sor, hogy mit tehetnék, ugyanis a panaszaim fennállnak még, de lehet csak pszichés alapon? Köszönöm előre is!



2017. febr. 15. 18:50
 1/1 A kérdező kommentje:
Még kiegészítésképpen: pszichiátriára is kaptam beutalót, és ha rámtör az az érzés mintha tényleg megállna a szívem, közben ájulásérzet de 1-2 másodpercig tart. Nagyon ijesztő, halálfélelmem is volt miatta. Esetleg keressek másik kardiológust? Győr környékén lakom, de az egészségért bárhova elutazok.
2017. febr. 15. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!