Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Ezjolesznekem.hu
Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Másodfokú AV-blokk, további kilátások?

26 éves férfi vagyok, 1 hete diagnosztizálták nálam a fent említett betegséget holter 24 órás EKG-vel. Pontosabban Mobitz 1, Wenkebach AV-blokk.
A főorvos úr szerint nem kell megijednem, pacemaker sem kell, csak ha 3s-nál hosszabb időre marad ki a szívműködés (nálam 2-2,5s volt). Nem igényel kezelést, évente kontroll, sok pihenés, sport, kevés stressz.
Na de én még sem vagyok nyugodt, ha nem kezelik mitől fog elmúlni? Ahogy utána olvastam idegrendszeri alapú, előfordulhat hogy túlzott stressz és kialvatlanság vezethetett ide? 6 éve sportolok (kickbox) és kb. 6 éve 3 műszakban dolgozom amit nehezen viselek, és aggódom is az egészségem miatt emellett 1,5 éve anyukám meghalt és elég szorongós idegeskedős típus vagyok.
Valaki aki jártas a témában, vagy volt ilyenben tapasztalata tudna segíteni? Nagyon jól esne pár sor, hogy mit tehetnék, ugyanis a panaszaim fennállnak még, de lehet csak pszichés alapon? Köszönöm előre is!

Keress kérdéseket hasonló témákban: betegség, szív, blokk, egészség, kardiológia

02-15 18:50  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
A kérdező kommentje:

Még kiegészítésképpen: pszichiátriára is kaptam beutalót, és ha rámtör az az érzés mintha tényleg megállna a szívem, közben ájulásérzet de 1-2 másodpercig tart. Nagyon ijesztő, halálfélelmem is volt miatta. Esetleg keressek másik kardiológust? Győr környékén lakom, de az egészségért bárhova elutazok.

# 1/1Időpont 02-15 18:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
57 éves korban, télen, mennyi idő alatt gyógyul meg teljesen egy másodfokú égési sérülés?
Másodfokú egési sérülés mennyi idő alatt gyógyul meg?
Ha az EKG-n ki van írva, hogy "bal szár blokk, rendellenes EKG", az bajt jelez? Az orvos nem mondott semmit
Tíz nap kórház után normális, hogy a másodfokú égési seb, vagyis az egész lábfej ráncos és nedvezik? A régi bőr ráncos de nem akar kiszaradni, miért?
Mit jelent a "Jobb-Tawara szárblokk" diagnózis?
Szívbillentyű (1. fokó AV blokk) problémával felvesznek rendőrnek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu