Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki alkoholt évente...

Petymeg77 kérdése:

Ha valaki alkoholt évente 1-2-3 alkalommal iszik összejövetelen és akkor berúg, az alkoholistának számit vajon?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha évente csak 1-2-3 alkalommal iszik és rúg be, akkor nem.
2017. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De hogy tudsz ilyet kérdezni??? Tudod mit jelent egyáltalán hogy alkoholista?? Egyértelműen nem számít annak.
2017. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha részegre issza magát, akkor már alkoholista! Ha úgy vesszük, hogy az alkoholizmus az betegség, akkor mindig kigyógyul belőle! De a részeg ember mindenképpen alkoholista!
2017. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kleyo válasza:
49%
:D ez jó. Az alkoholista ember rendszeresen fogyaszt alkoholt, így sarkosítva igen, alkoholizmus, hiszem biztosan a következő évben is három négyszer be fogsz rúgni. :D ma mindegy is.... Szerintem ha nem függesz tőle, nincs belső kényszer a fogyasztására, sz@rni rá, jó pialast :) mindamellett, ha hányasig issza magát az ember, gyanítható h oka van. Nem bírod az összejövetelekkel járó feszkót? :D bocs :D
2017. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A régi parasztok megitták, a napi másfél liter borukat, mégsem voltak alkoholisták, mert a munka miatt elégett a szervezetükben az alkohol. Az én papám is így tett, mindennap felsétált a hegyre, egy demizson borért. De soha nem itta magát részegre!

Aki részegre issza magát az mind alkec! Mindegy, hogy hányszor, milyen időközönként! Mert nem képes mértéket tartani!

2017. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor ezek szerint megoszlanak a vélemények. Az a baj, hogy az ilyen -általában céges- összejöveteleken mindig van egy hangadó, aki előjön a pálesszel, nekem meg nem gyullad fel a kis vészjelző, hogy baj lesz, nem kellene pálinkázni. A 4-5. feles után filmszakadás. Nem balhézok, meg ilyenek, egyszerűen kidőlök és alszok. Nem ártok a légynek sem, de baromira szégyellem magam a következő napokon... Egyébként tavaly összesen 5 alkalommal volt ivászatban részem, abból kettő ért így véget. Amúgy se hétköznap, se hétvégén nem iszom, van hogy hónapokig sem.
2017. febr. 17. 07:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves barátom! 6-9 éves koromban kezdtem az alkoholizálást. 37 évesen már az alkoholizmusnak a harmadik stádiumában volztam, de soha nem ittam le magam a hányásig. Még az iskoláimat, és a gépkocsi vezezést is alkoholos állapotban végeztem el. A vizsgákra általában két rummal indítottam, soha nem volt belőle semmi bajom. Csak hát, a májam idővel tönkrement. Már 18 esztendeje egy kortyot sem iszom alkoholos italokat, mellette itthon főzöm a pálinkát. A szőlőmet már 17 éve kivágtam, még mindig van az utolsó évi boromból 40 liter lepalackozva.

Ezt csak azért mesélem el, mert tudom, hogy nincs olyan társaság, akinek nem lehet "nem"-et mondani.

Még mindig eljárok bulikba, főzünk, sütünk, Én nem vagyok alkoholellenes, de rászólok arra, akin látom, hogy ha még egyet iszik, akkor problémája lesz. Engem ezért szeretnek!

A páleszt magad borítod le a torkodon, azt helyetted senki nem teszi, és senki nem is kötelezhet rá. De ha neked nem jó a mértéktartásod, annak az a jele, hogy a szervezetedben valami nem stimmel, valami belső elváltozás miatt veszi el a pia az akaraterőd!

2017. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyen magadfajta figurákkal, hogy őket mindenki egy kis lesajnáló jóindulattal kezeli. Ő az ügyeletes részeg, akire mindig lehet számítani, aki mindig hozza a formáját. És lehet inni rogyásig, mert úgyis mindenki csak őrá fog emlékezni, rajta fog vigyorogni.
2017. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csomorkány ***** válasza:

Azért a filmszakadás az durva dolog. Ha csak évente 2-3 esetben, az nyilván nem alkoholizmus, de annyi biztosan elmondható, hogy problémád van az alkohollal. Gondolom, ezért is kérdeztél...


Saját megoldásom, amikor kb. ugyanígy álltam, hogy előre elhatároztam, hogy mennyit fogok inni egy bizonyos helyzetben. Két sört, vagy annak megfelelő alkoholt. Ha ehhez tudod tartani magad, akkor a problémád a megoldás irányába mutat. Ha nem tudod magad ehhez (vagy más Általad önmagad elé állított mértékhez) tartani, akkor a következő céges buliba menj kocsival, és erre hivatkozva ne igyál semmit.


Még azt tenném hozzá, mert nekem segített, hogy kezdj el imádkozni.

2017. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!