Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbeteg vagyok?

Szívbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Fáradékony vagyok, de borzasztóan, gyakran ha hason fekszek fáj a szívem és ha meleg a fürdővíz akkor szorít a mellkasom és szintén fáj a szívem. Gyakran semmit nem csinálok és akkor is. A pulzusom mindig magas mondjuk, de azt hittem eddig hogy csak a stressz miatt (pl orvosin 120 volt a szívverésem) viszont itthoni méréseknél -bár nem gyakran szoktam- 90-100 szokott lenni ami szintén magas de mégsem ennyire. A vérnyomásom amúgy nem magas 130 körül szokott lenni bár amikor ilyen magas volt a pulzusom az orvosin akkor az is 138 volt azt hiszem. Lehet ebből probléma?
2017. febr. 19. 08:18
 1/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és nem, nem vagyok túlsúlyos.
2017. febr. 19. 08:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Néha a vérnyomásmérő jelezte a szívritmuszavart, ez normális?
2017. febr. 19. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:
A 90-100-as pulzus még nem feltétlenül jelent betegséget. A ritmuszavar,amit a vérnyomásméréskor észlelsz, lehet egyszerű extrasystole is,ami teljesen ártalmatlan és a legtöbb embernél,főleg izgalom,stressz hatására elő szokott fordulni. A panaszaiddal együtt viszont nem ártana egy kardiológiai kivizsgálás. Menj el a háziorvosodhoz és ő elküld kardiológiára,ha szükségesnek látja.
2017. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!