Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxra jó a citrom?

Refluxra jó a citrom?

Figyelt kérdés
Refluxot állapított meg nálam az orvos de nehezen akar hatni a gyógyszer.Egyik ismerősöm azt mondta hogy neki is volt refluxa és nem hatott a gyógyszer.Elkezdett reggel és este kifacsart citromot inni és hónapok óta tünetmentes.Ez beválhat vagy hülyeség?Állitólag semlegesíti a gyomorsavat, de tudtommal a citrom is savas.Szerintetek beválhat?
2017. febr. 19. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a gyógyszer, akkor vissza kell menni és írnak fel másikat. Amúgy nem tudom, mióta szeded, de amikor nálam azt állapítottak meg, akkor 2 hét múlva kellett kontrollra visszamennem pont azért, hogy a gyógyszeres kezelés megfelelő volt-e. Nekem az volt. Teljesen jó a gyógyszer rá, amit felírtak.

Viszont nem biztos, hogy a gyógyszerrel van gond, ha mellette nem tartod a megfelelő étrendet, vagyis nem kerülöd azokat a dolgokat, amik fokozzák a gyomorsav termelődést.

Én mondjuk nem próbáltam soha citromot rá, de nem gondolnám, hogy ettől jobb lenne.

2017. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, hát igazából még csak 1 hete szedem a gyógyszert.Ulprix-ot és Cerucal-t írt fel ezeket kaptad Te is?
2017. febr. 19. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A párom refluxos sokféle gyógyszert kípróbált és hatottak is , de nem akarta , hogy mindig gyógyszereken kelljen élnie és mi is hallottuk a citromot, neki teljesen bevált napi 2db citromot eszik meg . Persze fogyókúrázott is így lement a hasából ezáltal nem nyomja a gyomorszáját annyira .A citrom mégis csak egészségesebb mint a gyógyszer!
2017. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem ezeket kaptam, amit te kérdező. Viszont a Cerucal-t anyukám is kapta, neki sem használ.

Viszont 1 hét után még nem mondj le róla, lehet neked segíteni fognak ezek, amiket felírtak.

2017. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!