Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg lehetséges, hogy...

Tényleg lehetséges, hogy megfázzak ettől? 20/L

Figyelt kérdés
Tegnap is és ma is mezítláb vettem fel szandált. Többen is mondják, hogy húú februárban mezitláb? Meg fogsz fázni. pedig 15-16 fok és mindig ilyen időben kezdek így járni. Sose fáztam emiatt meg és nem is szóltak érte. Annyi, hogy általában februárban még nem szokott ilyen idő lenni, de szerintem a dátum számít hanem hogy jó idő van.

2017. febr. 23. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fogsz megfázni, ez anyukák ijesztegetése, hogy a gyerek felöltözön. A gyenge immunrendszer, vitaminhiány, kialvatlanság rosszabb, mint a hideg. Az ember simán kibírja 15-16 fokban mezítláb. Sokaknak viszont kellemetlen lenne, mert lássuk be hosszú távon azért hűvös ez a megoldás.

Egyébként 20 évesen miért törödsz vele, hogy mit mondanak mások?

2017. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem törődök, attól még így járok, mert így esik jól, csak kiváncsi vagyok hogy más is ezt gondolja-e vagy csak ez a pár ismerősöm okoskodik.
2017. febr. 23. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utcan szandalba vagy kint? Mezitlab?
2017. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hónapja láttam egy hölyget ugyanúgy menni a városban(és még messze nem vol 16 fok. Másnap pedig egy 25-28 körüli pasit mezítlább, rendes ruhában, csak nem tudom, mi ihlette őt erre.
2017. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát 1 hónapja még tényleg hideg volt, de most néztem így estefele is 15 fokot mutatott a hőmérő a téren. Valamiért ilyenkor nem nagyon szoknak még át az emberek a könnyedebb öltözködésre, de ősszel mikor a meleg után hűl le ilyen időre, több embert is látok így.

Köszi a válaszokat, kellemes napom volt, nem fáztam így. Ha holnap is ilyen idő lesz, biztos, hogy marad a szandi mezítláb. :)

2017. febr. 23. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, 15-16 fokban a mezítlábra húzott szandál szerintem is sokkal egészségesebb és normálisabb lenne, mint a vastag télikabát, csizma, sapka, sál, ahogy pedig a legtöbben továbra is járnak. Az emberek többsége azonban a naptárhoz öltözik, nem a tényleges időjárási viszonyoknak megfelelően. Nyáron is előfordul, hogy lehűl a levegő egy hidegfront után akár 15 fok alá is, mégis rengetegen flip-flopban járnak mezítláb továbbra is. Ja, csak akkor július van, most meg február.

Egyébként, ha nem vagy fázós és hozzá vagy szokva a mezítlábazáshoz, akkor nem lesz semmi bajod. Aki meg fázós és nincs ehhez hozzászokva, az 25 fokban is felfázhat ettől. Nem vagyunk egyformák.

2017. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van! Sőt, akár egész télen járhatsz mezítláb.A többiek csak azért járnak csizmában és zárt cipőben, mert hülyék.

Te természetesen azt csinálhatsz, amit csak akarsz, szíved joga.

2017. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!