Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nemi betegségek terjedhetnek...

A nemi betegségek terjedhetnek közös mosógép-, fürdőkád- vagy evőeszközhasználattól?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Googlen beírod hogy 'nemi fertőzések terjedése' vagy 'hogy terjednek a nemi betegségek' és több száz cikket megtekinhetsz ha ennyire érdekel a téma.

2017. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikkeket, de ezek csak azt írják le, hogy tüsszentéssel nem terjednek.

Ezt is hasznos, de nem ez volt a kérdés.

Rosszul elmosott kanalak, rosszul kimosott vagy ki nem mosott fürdőkád (persze az egyébként is veszélyes), vagy együtt kimosott ruhák esetén.

2017. febr. 24. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, több is terjed így.
2017. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért nemi úton terjedő betegség, mert nemi úton terjed, tehát máshogyan nem, csak szexszel, van néhány amelyik pettinggel is. Evőeszköz?! Az nem is érintkezik a genitáliákkal, nem értem, hogy jutott eszedbe. Egy sima hüvelygombát azt elkaphatsz a strandon is, ha esetleg erre gondoltál.
2017. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5: Melyikek?


6. Miért vagy ebben bizots?

2017. febr. 24. 22:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Én írtam erről egy honlapot, pontosabban sok linket összegyűjtöttem oda.

stdinfo.hupont.hu, talán az Ajánlott irodalom menüpont alatt érdemes keresgélned.

Trichomonas, bakteriális, gombás fertőzések, Chlamidia terjed uszodában, fürdőszobában, törölközővel, ami a genitáliákat érinti, Hepatitisek és vírusokból sokféle étellel, evőeszközzel.

De közel 30-fél nemi úton terjedő betegség van PLUSZ minden más felnőtt és gyermek fertőző betegség, úgyhogy vannak szép számmal, mindnek utána kell olvasni egyesével, hogyan terjed.

2017. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De engem nem ez érdekel, hanem, hogy ez a 30 betegség átadható-e a fent felsorolt módokon?
2017. febr. 24. 22:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért tudom, mert ez alap, mindenki tudja, de nem mindegy, hogy nemi úton terjedő, vagy nemiszervet érintő betegség.

A hüvelygomba pl. a bőr gombás fertőzése, csak a nemi szerven jelentkezik, ez nemcsak nemi úton terjed.

Vagy valaki említette a hepa a-t, na az meg egyenesen nem is nemi betegség, azt étellel lehet elkapni.

De a lényeg, klasszikus nemi úton terjedő betegséget csak szexszel tudsz elkapni, tehát mondjuk szifiliszt nem lehet törölközővel átadni.

Jó lenne tudni, hogy milyen betegségre gondolsz.

2017. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!