Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv, erős derékfájás?...

Gerincsérv, erős derékfájás? Most akkor mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly munka közbe májusba nagyon elkezdett fájni derekam hazajöttem, voltam vele orvosnál írt krémet semmit nem használt. Voltam Vele kezelésem Reumatoligán 3 hétig jártam, és nagyjából elmúlt aztán végig dolgoztam vele 1 egész nyarat és szeptember végén visszajött a fájdalom elég szépen. Reumatologiát megjártam ismét, de a második kezelés már nem nem mulasztotta el a fájdalmakat. November végén lejárt a munkám és szeptember óta vissza se mentem dolgozni.


Az volt a gondom hogy december eleje óta itthon vagyok, és azóta nem dolgoztam fizikai munkát. Szóval az a gond hogy nem merek vele komolyabban dolgozni emelni, mert félek még jobban fog fájni. Ha csinálok vele kis munkát emelés meg ilyenek, sokkal rosszabb lesz mint volt. 24 vagyok és most a családba mindenki munka kerülőnek meg lustának nézz mert nem mentek nővéremhez pakolászni. ( Első becsipődés pakolás után jött elő pár nappal. Röntgen és MRI még nem volt, most akkor mi legyen menjek vissza orvoshoz ha nem múlt a panaszom. Számítógép előtt ülni se nagyon tudok 1-2 óra üléstől kikészül a derekam. Földön fekvés ami jót tesz.



2017. febr. 25. 21:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt hogy annyira fájt a derekam hogy sétálás közbe is éreztem nehéz a járás mert fáj.
2017. febr. 25. 21:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Bal fülem hónapok óta zúg, lehet köze a derekamhoz? Orvos azzal se tudott semmit se kezdeni.
2017. febr. 25. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
eddzél
2017. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fülzúgás lehet nyaki csigolya eredetű. Menj vele orr- fül gégészetre, és reumatológiára. A derekadra kellene szedned porcerőt, vagy ha ezt nem bírod szedni, akkor II-es tipusú kollagént, de magas hatóanyag tartalommal. Egy hónap múlva javul az állapot ettől. Kellene kérned gyógytornát, masszázst. Függeszkedj fel valahová naponta többször. Ha nem megy, akkor csak jól nyújtózkodj meg, nyújtóztasd ki a gerincedet, hogy az ideg vissza tudjon a helyére menni. Kellene rá egy Tens készülék is, amit naponta kellene kezelés céljából feltenned a fájó rész mellé. Ez beerősítené a tartó izmokat. Ha tudsz úszni, akkor az úszás is jó hatású. Lehet tüntetmentesen élni, de tenni kell érte.
2017. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor a sérv nem gyógyítható? Mindig visszatér? csak tünetmentesíteni lehet? Oké megfogadom amit írtál csinálom holnaptól.
2017. febr. 25. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Reumatológushoz kell menni, de többhöz is. Pécsen van egy nagyon jó, de az magánklinika.
2017. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, mindig visszatér, a porckorongon keletkezik repedés, és ez hol jobb hol rosszabb. Nekem 20 éves korom óta rossz, de csak enyhe. 2-szer Volt igazán gondom vele, egyszer amikor kialakult, és amikor felszedtem kilókat akkor mindig fájt, aztán a fogyással elmúlt. A második komoly fájdalom 18 évre rá Volt, akor szobát festettem, lefeküldtem pihenni, és felállni már nem ment. Akkor injekciót kellett kapnom.


Ahogy előttem is írják, ha az ember gyakran úszik, vagy mozog, akkor jobb.

2017. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!