Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg lehetek?

Cukorbeteg lehetek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok es a laborleleteim alapjan a vercukor szintem 7,7 mol/l (a lapon feltuntetett referencia ertek: 4,2-6,1) viszont a vizeletben mert glukoz szintje 0 volt. (Termeszetesen minden eloirast betartottam pl nem reggeliztem stb) A haziorvos szerint nem kell aggodnom cukorbetegseg miatt, de en termeszetesen megis aggodom. Szerintetek is ok nelkul teszem?

2017. márc. 1. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A vérvétel előtt izgultál esetleg valamennyire?
2017. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Izgulast nem mondanam, inkabb nagyon le voltam eresztve kozerzetileg mert mar a sorbanallas kozben majdnem elajultam de inkabb attol hogy nem ettem/ittam semmit, nem az izgalom miatt.
2017. márc. 1. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert a stressz is emeli a vércukorszintet.
2017. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem további méréseket megérne.

Pl. étkezés után kettő órával be kell álljon egy normál vércukor érték, de a legrosszabb esetben is 7.8 alatt kell lennie az étkezést követő kettő óra után, még ha cukrot fehérkenyérrel ettél is.


Nálam cukorbetegként másfél óra altt 6.5 körülire áll be az alacsonyabb szénhidrát tartalmú diétás étkezés után a vércukrom. ..mert nem csak a reggel éhgyomorra mért cukor értéke számít!


ha kíváncsi vagy részletesebb dolgokra, akkor itt nézz körül:


[link]

2017. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vissza kellene menni még egy vérvételre, mert egy mérés nem mérés. Ha másodszor is 7 mM felett van a glükóz, akkor arra már kimondható a diabetes diagnózis, de persze csak akkor, ha az anamnézis és a tünetek alapján ez valószínű lehet.


A vizeletben normál vesefunkció mellett kb 13 mM-os glükózkoncentráció felett jelenik meg a glükóz.

2017. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg veszel vércukor mérőt, akkor magad is tudod időnént ellenőrizni, hogy is áll a cukor szinted. Tehát a reggel éhgyomorra mért az egyik ami fontos.

A másik az étkezést követő másfél-kettő órás mérés.

2017. márc. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azota egyszer volt etkezes utan 1,5 oras meres es akkor 4,1 volt, jovoheten megyek meg egy ehgyomrosra es aztan meglatjuk, koszi a valaszokat! :)
2017. márc. 3. 06:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó! ..normális érték.
2017. márc. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!