Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet 20 évesen hirtelen...

Mitől lehet 20 évesen hirtelen ilyen magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Nem szoktam mérni a vérnyomásomat,két hete voltam vért adni,akkor megdicsért a doki,hogy milyen szép érték (125/78 volt kb). Tegnap voltam EKG-n (pályaalkalmassági miatt,nincs konkrét panaszom),előtte mérte az orvos a vny-t és magas volt(160/100). Mondta,hogy pár napig mérjem napi 5x,írjam le az értékeket és menjek vissza jövő héten. Ma háromszor mértem,mert du. sikerült csak mérőt szereznem, az egyik érték 154/105,aztán kb 15 perccel később 128/78,aztán most kb 3 óra elteltével 143/91. A vicces,hogy 3x mérek mindig egymás után és azok átlagát veszem,most az utolsó 143-as átlag után kb 5 perccel megint mértem és akkor meg már 151/117 volt. Mégis mitől ilyen magas ilyen fiatalon a vérnyomásom és mitől változik ilyen hirtelen perceken belül? Nyilván picit rá vagyok parázva,hogy jó érték jöjjön ki és ez biztos nem tesz jót,de mi lehet még a baj? Sportolok,testsúlyom normális,étkezésem rendszeres=napi 5) és egészséges,bár szoktam enni édességet. Rendbehozhatom ezt valahogy?
2017. márc. 11. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Stressz, menstruáció, cukorbetegség stb...

Google jóbarát keress rá.

2017. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két mérés között is el kell tellenie legalább fél órának, hogy az előző elszorítás után rendeződjön az érrendszerben a vér..
2017. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ráparázol. valószínű azért.

otthon generálod magadnak a fehérköpeny-hipertóniát.

meg ha alkalmassági vizsgálat, akkor nyilván van tétje is...

2017. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves vagyok, hasonló a bajom. Nekem szerintem a stressz okozza, sokat stresszelek :/ Te nem?
2017. márc. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát azért stresszelek én is,egyetem,mellette próbálok dolgozni is,de hála istennek inkább időszakoan van nagy stressz,nem állandóan


ma már négyszer mértem,minden érték 130-135 és 80-85 között volt,kezdek megnyugodni,ez már sztem nem olyan rossz

2017. márc. 12. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!