Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire súlyos dolog az...

Mennyire súlyos dolog az Asperger-szindróma? Lehet vele normális életet élni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 23:30
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Viszonyítás kérdése, mint az efféle "spektrum-jellegek" általában. Egy klasszikus autizmusnál nyilván kevésbé "súlyos", de itt is előfordulnak nagy különbségek. Az általam tapasztaltak alapján a legtöbb aspi tud a számára (és nem feltétlenül a környezete számára) kielégítő életet élni, de ehhez a megfelelő fejlesztés és a megfelelő környezet elengedhetetlen.
2017. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki Aspergeres, az általában magasan funkcionáló autista. Normális élet helyett inkább úgy mondanám, hogy képes lehet így az ember önellátóan élni, de vannak, akiknek ez annyira stresszes és megterhelő, hogy a fizikai egészségük rovására megy.
2017. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aspergeres vagyok, 21 éves.


Az aspergeresek ~70%-a veszi komolyan fontóla az öngyilkosságot az élete során legalább egyszer. Tapasztalataim szerint sokkal többször. Mondd ez valamit?


Nyilván a kérdésedre mindenkinek a válasza az lesz, hogy igen, lehet, mert semmit nem pontosítottál. Én is el tudok képzelni magamnak egy helyet és mindenféle körülményt, ahol teljesen jól lennék.


Mivel ennek a megvalósítása jelenleg a nullához közelít, így viszont azt válaszomlom, hogy nem. Illetve úgy igazán: a modern társadalomban mi egész életünkben szenvedni fogunk.

2017. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek sikerül,van akinek kevésbé. A lányom 18 éves aspi,művészlélek,képzőművészetet tanul,ebben nagyon sok megerősítést kap. Megkerestük,megtaláltuk,mik azok,amik örömet okoznak. Ilyen a rajz,a zene, ezekhez érzéke is van,az állatok, 4 papagájt tart...De sok a nehézség,sok támogatásra van szüksége. Mindenhol jelezzük is,hogy aspi,más bánásmód kell hozzá. Így viszonylag kiegyensúlyozott az élete,és remélem,hogy megtalálja a helyét a világban, és fel tudom készíteni az önálló,sikeres életre.
2017. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.

Egy egyetemi ismerősömről évekkel a diplomája után derítették ki, hogy Aspergere van. Aki ismerte, tudta, hogy bizonyos helyzetekben furán viselkedik, de tőle az mást jelent, és így kell elfogadni. Ő egy csodabogár. Ma diplomás, sokgyerekes boldog családanya, saját cége van, aktív és elismert közösségi életet él.

Sokkal könnyebb lett volna az élete fiatalként, ha előbb kitalálják, mi a baja, mert sok eszközzel javítható az életminősége. Ma már azt mondom, még csak nem is különösebben kirívó eset, nagyon sok embernek van ilyen-olyan baja, teljesen normális életet tud élni.

A kilátástalanságról válaszoló, szintén aspergeres hozzászólónak szól, hogy igen, nehéz, de más is járt már ott, nincs egyedül, fel kell állni a padlóról, mert megéri.

Nem egyszerű, de kinek az? Foglalkozni kell vele, sokszor küzdelmes, sokszor depis, de igenis lehet normális életet élni aspergerrel.

Állítólag pl. Einstein is as volt, meg Napóleon, Van Gogh, Leonardo...

[link]

2017. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MIKLÓS18 válasza:
Lehet.Sokan sokáig,akár életük végéig szinglik e szindrómával,de:Pl:felsőoktatásban sokan bejutnak,és diplomát is szereznek.Én is érintett vagyok,és jelenleg nappali tagozatos egyetemi hallgató.
2022. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!