Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől hullik a hajam? 16/L

Mitől hullik a hajam? 16/L

Figyelt kérdés

Csomókban hullik a hajam. 😖 Nem festetem, szinezve sincsen, a hajvégeim nem töröttök, orvosi beavatkozásom sem volt a közel múltban, betegségről sem tudok. Mell alá érő hajam van, és eddig sosem volt, mindig rövid hajú voltam, de én nem gondolom, hogy ez miatt lenne. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem szeretném elveszíteni a hajamat... ☹ És persze az sem kellemes, hogy bárhol, bármit csinálok, mindenhol a hajszálak vannak. Már fésülködni se nagyon merek, mert egy tenyérnyi hajkupac hullik ilyenkor is ki....

Mit gondoltok miért lehet? Mit csinálhatok, hogy megállítsam a hajhullást?

Segítségeiteket és válaszaitokat előre is köszönöm! Természetesen minden válaszolónak megy a lájkocska!!🤗



#haj #hullik #hajhullás #mindjárt sírok
2017. márc. 16. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
nem a megijesztesed miatt mondom, de amilyen gyorsan tudsz, fordulj orvoshoz. rengeteg minden okozhat hajhullast a vitaminhianytol a komoly problemakig! talalgatni felesleges, megallitani a hullast pedig csak a padlo tudja ( ha erted :) ). menj el hnap vagy hetfon haziorvoshoz, aztan vervetel, es majd utana kiderul , hogy mi a kovetkezo lepes!! azert ne panikolj be, az esetek nagy reszeben semmi drasztikusra nem kell gondolni!!
2017. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak pajzsmirigy alulműködése van, neki az okozza.
2017. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy problémád sincs? Ezek mögött a tünetek mögött ált.hormonális problémák szoktak állni, vagy a nem megfelelő táplálkozás. Nem jut elegendő vitaminhoz a szervezeted.


Pár tanácsot tudok adni, amit kipróbálhatsz, hátha segít. Viszont ha nem látsz változást, akkor jobb ha elmész orvoshoz, hogy a dolgok után járjatok.


• A rendszeres masszázs, akár samponozás közben végzed, akár szárazon, serkenti a vérkeringést, így a tápanyagok jobban hasznosulnak.

• A legjobb, ha a serkentő masszázst kiegészíted valamilyen hajnövesztő készítmény alkalmazásával. A Bánfi hajszesz, a Varga-cseppek vagy más gyógynövényes készítmények régóta segítenek a ritkuló hajon. Mindig olvasd el a használati utasítást.

• A vitamindús táplálkozás elengedhetetlen a haj egészségének szempontjából. Ha a szervezet vitaminhiányban szenved, akkor a haj erőtlen lesz, és hullani kezd. A B-vitaminokat tojásból viheted be a szervezetedbe a leghatékonyabban.

• A hajhullás egyik leggyakoribb oka a nők körében a vérszegénység. Ha nincs elég vas a szervezetedben, akkor a körmeid töredezni kezdenek, a hajad pedig hullani. Nőként különösen fontos, hogy elegendő vasat fogyassz. A vörös húsok tartalmazzák a legjobban hasznosítható formában.

2017. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj orvoshoz, kellene első körben egy vérvétel.
2017. márc. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy feszültség is okozhatja, mennyire vagy magad alatt? Egyébként én a feszültségeim oldására egy ideig szedtem a hajam (tudom, ez is betegség), aztán egy idő után a szempillámat is szedtem, na az volt a vége mindennek. Ott abbahagytam. Szerintem valami létfontosságú vitamin hiányozhat a szervezetedből. Vega nem voltál pl?
2017. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Stressz, vagy felfázás miatt is lehet...
2017. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még megpróbálhatod, hogy vágatsz a hajad hosszából, főleg, hogy eddig mindig rövidebbet hordtál. Én pl soha nem tudtam hosszúra növeszteni a hajam, mert egy bizonyos hossznál elkezdett hullani. Olyankor ha vágtam belőle, rögtön alábbhagyott. De egy laborvizsgálat mindenképpen hasznos lehet, mert sok minden okozhat hullást, rossz fog, pajzsmirigy, gyulladások, hormon eltérések, vas és egyéb vitaminhiány stb...
2017. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!