Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valami betegség vagy csak...

Ez valami betegség vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete jelent meg egy 1-2 centis vörös folt a bal hónaljamban (nem is pont benne, inkább feljebb a nyakam felé, még mindig a hajlatban de nagyjából "csupasz" területen). Nem aggódtam, hiszen előtte nap borotváltam és mivel siettem így csak szárazon, gondoltam biztos amiatt van, majd elmúlik. De aztán 2-3 nap elteltével nemhogy nem múlt el sőt, még viszketni is kezdett. Kentem rá először körömvirág krémet, majd abbahagytam pár nap után mert rájöttem hogy nem használ. Tegnap pedig a Bepanthent próbáltam ki, mivel a belső része elkezdett hámosodni, fehéres és olyan mintha nagyon száraz lenne. De emellett az "alapja", az az 1-2 centi ugyanolyan vörös csak már közel sem annyira élénk. Viszont apró piros pöttyök is megjelentek a bőröm alatt, tudjátok, amik akkor is meg szoktak ha pl.egy csípést vakarsz el.

Nagyon rég volt már ekcémám (örököltem), 10 éves lehettem amikor kinőttem. A könyökhajlatomban volt, na ez pont olyan első ránézésre. Viszont az el is múlt, aztán vissza-vissza jött, de nem hámosodott és nem volt jelen állandóan, mint ez már másfél hete.

Azt hiszem a viszketés az ami a legjobban zavar, idáig ritkán jelentkezett, most már éjjel és napközben is felfigyelek rá tegnap óta. És mikor már úgy néz ki hogy ez a bal oldali elmúlik, a másik hónaljamban ugyanezen a helyen kezd kialakulni egy fele ekkora ugyancsak viszkető piros folt.

Mostanában csak úgy szaladnak a napok, olyan mintha csak pár napja kezdődött volna ez is, most jöttem rá hogy már több mint egy hete tart. Csak most eszméltem fel rá a napközbeni és éjjeli viszketés után hogy lehet, hogy ez rosszabb egy egyszerű borotva-horzsolásnál.

Lehet allergia is, hiszen előtte levő nap váltottunk habfürdőt, és az is lehet hogy bepálott, hiszen hiába zuhanyzok minden nap, nagy a meleg és megizzadok.

Remélem nem valami gomba:$

Szerintetek mi lehet? A rohanó napokat azért is írtam le, mert eszembe se jutott orvoshoz menni emiatt, de lehet hogy ideje lenne. Háziorvos fogad ilyennel? Mert a bőrgyógyászatra bejutni...hát ha nem kell várnom rá minimum 4-5 hónapot akkor egyet se.

Vény nélkül pedig nem sok krém van rá, ami talán nem is gond, mert fogalmam sincs hogy ez mi lehet és nem akarok kísérletezgetni.

Vagy csak túlreagálom az orvossal? Szerintem így is hipochondernek tart, mentem már hozzá nem egyszer súlyosnak hitt apró bajokkal.

Mit csináljak?

17/l



2017. márc. 28. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2017. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gombásodásnak tűnik a leírásod alapján. Próbáld meg Canestennel kenni,de mivel régen volt ekcémád,az lehet,hogy önmagában kevés lesz. Akkkor kénytelen leszel elmenni bőrgyógyászatra,mert ami arra való krém az csak receptre kapható.
2017. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet gombásodás, de bőrgyógyászhoz kellene menned, kérj időpontot, nem biztos, hogy olyan sokára kapsz.
2017. márc. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!