Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kideríthető, hogy gyermekkorba...

Kideríthető, hogy gyermekkorban milyen oltásokat kaptam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy voltam e már himlős...stb.

Már nem is abban a városban élek ahol gyerekként.

Honnan deríthetem ezt ki? Vagy lehetetlen?


2017. ápr. 1. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lenni kell oltasi kiskonyvednek, amibe bele vannak irva, amiket megkaptal. De amugy meg himlo elleni oltas nem regota letezik, ha 20+os vagy, akkor szinte tuti, hogy nem kaptal. A kotelezoeket biztosan megkaptad, anak neten utana tudsz nezni, hogy micsodak :)

Ha kozelebb vagy a 30hoz, akkor meg szinte tuti, hogy nem kaptal semmi extrat. Nem olyan regota elerhetoek ezek a valaszthato oltasok. Pl mehnyakrak, baranyhimlo, kullancs stb

2017. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha megvan még az oltási könyved, abban elvileg benne kell lennie.

Ha már nincs meg; keresd meg egykori gyermek-háziorvosodat, hátha nála van valamilyen feljegyzés.

Ha ez sem jön be, akkor kérdezz meg egy orvost, ki lehet-e ezt deríteni.


Még valami:

"De amugy meg himlo elleni oltas nem regota letezik,"

Himlő elleni védőoltás az 1700-as évek óta létezik, az volt a legrégebbi védőoltás.

2017. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hány éves vagy.


Van olyan kor, amikor az adminisztrációja ennek már rég sehol sincs.

Annak bottal ütheted a nyomát.

Esetleg az őseid még emlékeznek rá.


Miért fontos ez?

2017. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%

A védőnő meg tudja nézni abban a városban, ahol gyerekkorodban laktál.

Amúgy tényleg lennie kell oltási könyvnek de pl. tőlem azt gimis beiratkozásnál elvették és nem kaptam vissza. Amikor az egyetemre kellettek az oltások, a védőnőhöz mentem el és ő kereste vissza a nyilvántartásból.

2017. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!Sikerült kideríteni,hogy milyen oltásokat kaptál?


Én is kíváncsi lennék erre.


A házirovosomat nem kérdeztem meg,nem tudom nekik ez a rendszerben benne van-e,vagy a gyerekorvost kell-e megkérdezni.


Csak már 30 felett vagyok,nem tudom ezeket meddig tárolják.

2021. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem sikerült. A mostani rendszerben pedig nem is próbálkozom. Majd ha lecsitulnak a kedélyek a háziorvost megkérdezem, jobb ötletem nincsen. Most biztos kihajtana a kérdésemmel együtt. Remélem vége lesz már hamarosan...
2021. márc. 9. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!