Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek volt műtétje szapora...

Valakinek volt műtétje szapora szívverés miatt?

Figyelt kérdés

Üdv! Gondoltam megkérdezem itt hátha találok olyan embert akinek már volt, de nem sok reményt látok :)


Bolygóideg műtét a neve. A problémámat kicsit nehéz körülírni de megpróbálom :)

A gondom az, hogy ha hirtelen ülök le vagy guggolok le vagy hajolok le akkor egy "kattanást" érzek a gyomromban és a szívem elkezd nagyon gyorsan verni... olyan 140-160 pulzussal.

Szerencsére nem minden lehajoláskor, leguggoláskor de sajna idén már 4szer volt és elég rossz :((

Elég nehéz "visszakattintani" a rendes szívverést.

Ingerképzési zavarnak nevezik, valahol haskörnyékén a bolygóideggel van valami ezért van csak ez a bekattanás akkor ha nyomódik a hasam.


Szóval a kérdésem, hogy másnak is volt már itt ilyen problémája és ha igen milyen volt a műtét?


Elég ritka betegség szóval nem hiszem, hogy találok itt ilyen embert :)

Háziorvos csak annyit mondott, hogy menjek kardiológiára aztán majd mennem kell műtétre.

De pl. azt nem tudom, hogy hogyan fogják megtalálni a bolygóidegen azt a pontot amit műteni kell?!?!?


2017. ápr. 5. 13:57
 1/5 anonim válasza:
Nekem hasonlo van nagyon regota, de meg egyik orvos se nevezte neven... Nem tudtam, hogy erre van mutet. Nalad ezt, hogy diagnosztizaltak? Nekem teljesen ugyanez van a leirtak alapjan, csak en nem hallok kattanast, viszont nalam ez a katt inkabb a gyomromban van, mintha valami beszorulna (hangok nelkul), es kozben a pulzusom is az egekben. Egyebkent is magas a pulzusod? Nekem a vernyomasom alacsony, a pulzusom neha szinten leesik,de altalaban magasabb a kelletenel.
2017. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elso vagyok, meg annyi, hogy nalam ez nagyon surun van, szinte 2-3 naponta, mar nagyon regota es sokszor szedulok is.
2017. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Teljesen normális a vérnyomásom a pulzusom is rendben van.

Többször volt már rajtam holter mérő... éjszaka 38-42-es pulzusom van ami kiváló, nappal 60-70 nyugalmi állapotban ami kitűnő.


A kattanást ne szó szerint értsd.... egy fura érzés érzek egy pillanatra, mintha valami megnyomódna a hasamban amikor lehajolok hirtelen és máris ver a szívem mint az állat.

Én is elgyengülök mivel ilyenkor nem teljesen jó a szív pumpafunkciója.... hiába ver gyorsan a vér nem áramlik gyorsan mert ilyenkor annyira dolgozik a szív, hogy nem zárnak rendesen a billentyűk és nem alakul ki a szükséges kompresszió. Legalábbis én így gondolom és így tapasztalom :)


Sajna nekem is megkeseríti a mindennapjaimat, gyakorlatilag nem dolgozhatok semmit az ég adta világon.

Figyelnem kell, hogy nagyon lassan üljek le a székre, a wc-re.

ha lehajolok a cipőmet felvenni akkor is nagyon lassan és nagyon óvatosan kell.

Ha egyszer elfelejtek odafigyelni és hirtelen hajolok le akkor be is kattan :S Tegnap is így volt...

ráadásul akkor kényszerhelyzetben voltam és muszáj voltam így vezetni még 5-6km-ert és csak utána tudtam ágyba feküdni és elkezdeni a manővereket amivel vissza lehet "ugrasztani" a megfelelő szívingert.

Hideg víz az arcba vagy nagylevegő és hasprés vagy nyaki ütőér elnyomás.


Tegnap sikerült szerencsére 1 óra alatt visszaugrasztanom haspréssel fekvő helyzetben...


Április elsején szintén bekattant és akkor is kb. 1 óra alatt sikerült.


Ez a legutóbbi kettő egész tűrhető volt...

Január 23.-án kegyetlen rosszul lettem tőle és csinálhattam bármit nem ugrott vissza és 10 órát szenvedtem vele amikor este magától visszaállt a megfelelő inger.


Igazából ezt magamnak sikerült diagnosztizálni...

legelőször 10 éve volt ez utána évekig semmi.

majd volt, hogy fél év alatt 2szer pl.

tavaly is párszor volt csak de idén már ez a 4. és még csak év eleje van...


Voltam már ezzel kardiológusnál és mondta hogy nem halálos de nagyon kellemetlen dolog és ő is elmondta a manővereket amivel ingerelni lehet a vagus nervus-t.

Akkor még nem beszélgettünk műtétről.

De most, hogy már ennyit szenvedek vele elmentem a háziorvoshoz kérni beutalót és ő mondta, hogy ezt meg kell műteni lézerrel...


Kardiológusomhoz majd most 18.-án megyek, alig várom már, hogy beszélhessek vele :)

Kiváló orvos! Te hova valósi vagy? Hány éves?

2017. ápr. 5. 14:38
 4/5 Napsugar11 ***** válasza:
2017. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már az összes létező magyar oldalt elolvastam :)

Most már kezdek angol tanulmányokat olvasni erről...


Igen ezek valóban tudnak segíteni, legalábbis nekem a hasprés segít nagy nehezen fél óra - 1 óra szenvedés után.


De gondolj bele kedves válaszoló, hogy így gyakorlatilag semmit nem tudsz csinálni.

Munka kizárt ez mellett, még irodai munka is.

Ott is elkap mit csinálsz? :D Lefekszel a földre és próbálod visszaugrasztani a normális szinuszcsomó ingert?

Úgy rugnak ki a melóhelyről mint a sicc :)

2017. ápr. 6. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!