Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a verkepem és a kenet nem...

Ha a verkepem és a kenet nem mutatott ki rossz baktériumot, lehet garatmandulamutetem?

Figyelt kérdés
Egy eve nagyon nagy mértékben hullik a hajam, a torkom folyamatosan piros azóta, főleg jobb oldalt, be is van dagadva és apró sárga foltokat látok azon az oldalt. Az orvos vett kenetet a torkombol, és vettek vért, de nem talaltak semmi rossz elváltozást. Az orvos kérdezte mióta van a panaszom, mondtam hogy egy éve, voltam már azóta fogaszaton illetve bőrgyógyászaton is. De ott se találtak semmi problémát. Ettől függetlenül az orvosom azt mondta,hogy akkor a mandulamat ki kell venni. Kérdésem fent említettem, és nem értem ha nem mutatott az eredmény elvaltozast, akkor attól függetlenül mandulamrol hullhat a hajam, és kivehetik a mandulamat?

2017. ápr. 9. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a mandulád, akkor ne vetesd ki. De ha be van dagadva és foltos is, akkor nem értem a dolgot, hogy hogy lehet egészséges. Vérképet csináltattál? Bármilyen eltérés érdekes lehet, főleg májenzimek, vérsüllyedés, CRP tekintetében.
2017. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az orvos vett kenetet és vérvételre is elküldött az eredményben nem talált semmi eltérő dolgot. De mivelhogy már egy éve, hogy fent áll a problémám így azt mondta hogy ki kell vezetnem. Csak nem értem ha az eredményem jó volt akkor az nem azt jelenti, hogy eszseges a mandulam és nincs ok kivetetni?
2017. ápr. 12. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne vedd sértésnek, de lehet már elege van abból, hogy a nyakára jársz és inkább azért javasolja. Normális orvos nem veteti ki a mandulát, csak ha idült gyulladás van. Azt pedig ki lehet mutatni garatleoltás tenyésztésből. Ezt általában a streptococcus pyogenes okozza. De első körben azt is megpróbálják általában kiirtani 6 hetes célzott antibiotikum kezeléssel. Én a helyedben felkeresnék egy másik fül-orr-gégészt, akár magánúton. Foglaljorvost.hu-n biztos találsz megfelelőt.
2017. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!