Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet melanoma? (kép)

Ez lehet melanoma? (kép)

Figyelt kérdés

Már van időpontom a bőrgyógyászhoz, de nagyon f*sok... Mindig is nagy volt egyébként.

[link]


2017. ápr. 13. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig is ilyen volt a formája /színe vagy mostanában változott ?
2017. ápr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mintha az a nyúlákabb lába régen nem lett volna ott. :\ De már semmiben nem vagyok biztos. Jó nagy is, 6-7 miliméter. Kiálló is, jó sötét szóval festékes. Csak május végére van időpontom, levetetni meg nincs potom 50 ezrem. Jövő héten szerintem megmutatom háziorvosnak, hátha ad sürgősségi bőrgyógy időpontot.
2017. ápr. 13. 00:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelmeztető jelei: növekvő, pigmentált (főként fekete, szürkés vagy mélykék) folt vagy anyajegy.


Haladéktalanul orvoshoz kell fordulni a bőrön észlelt pigmentfolt miatt, ha a régebb óta meglévő "anyajegy" alakja, nagysága, színe megváltozik, a vörös, fehér vagy kék elszíneződés ráterjedt a környező bőrterületre, vagy ha a korábban teljesen lapos, foltszerű képlet kissé dudorosabbá, tapinthatóvá válik, esetleg nedvezik vagy vérezget, körülötte gyulladásos bőrtünetek jelentkeznek. A gyanújelek között szerepelhet a viszketés is.


Ne aggódj, valószínűleg rendben vagy. Helyes, hogy figyelsz erre is, én apámat próbálom megfűzni, hogy menjen már el egy foltjával de csak nem érdekli. :(

2017. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én a páromat, de szintén lehetetlen. Kértem neki is időpontot, remélem eljön. :\
2017. ápr. 13. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!