Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhat a túlzott nyálter...

Mire utalhat a túlzott nyáltermelődés ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Előzmény: Valamiért erősen és szárazon köhögök. Az orvos megvizsgálta a légzésemet - teljesen rendben. Orrom egyáltalán nincs bedugulva, fejem nem fájt amióta ez van. Az orvos kissé vörösnek találta a torkom, ezért felírt valami szirupot. Nem túl sokat használt.


2 nappal ezelőtt azonban furcsa dolog történt. Mindenféle különösebb előzmény nélkül arra lettem figyelmes, hogy elkezd a szám telelenni nyállal. (Ha fontos, elmondom: Olyan volt, mintha édeskés lett volna, és főleg a nyelvem alól illetve alul-oldalról érzékeltem, hogy jön a nyál.) Kiszaladtam a mosdóba, mert már szinte az egész szám tele lett vele. Úgy "köptem" ki a számból a nyálat, mintha egy teli pohár vizet engedtem volna ki.

Ezt követően azonban pár másodpercen belül ismét elkezdett telelenni a szám. (A nyál egyébként nem volt valami sűrű. Olyan, mintha egy átmenet lett volna a sűrű nyál és a híg víz között)

Ez így folytatódott 2 percen keresztül, eközben egy gyenge hányinger kapott el, de kibírtam hányás nélkül.

Sikerült megragadnom egy üveg kólát. Ittam belőle, és kis idő múlva elmúlt a rosszullét.


A szirupot (Terpini) már 1 hete szedem, és csak reggel - az eset pedig este történt ezért kétlem, hogy ez okozza.

Enni pedig 3 órája ettem, úgyhogy Reflux nem hiszem.


Szerintetek? Az orvosom most szabadságon van, és én is távol vagyok tőle, ezért kérem a ti segítségeteket!

Köszönöm!



2017. ápr. 15. 21:50
 1/1 lilus11 válasza:
szia. szerintem ez a gyógyszer mellékhatása lehet mert ugye reggel beveszed ugy estére "emésztődik meg" olvasd el a papírján a mellékhatásokat mindenképp!
2017. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!