Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Keresnék valakit aki ért a CT...

Keresnék valakit aki ért a CT és MRI vizsgálatokhoz, esetleg ezzel foglalkozik. Van itt ilyen személy?

Figyelt kérdés

Tudom, kérdezzem meg az orvosokat.... de háziorvos, kardiológus, belgyógyász mindenki mást mond és sajnos szakemberhez még nem tudtam közel kerülni, hogy megkérdezzem.


A lényeg: Bolygóidegemmel van valami gáz sajnos.

Ha hirtelen lehajolok vagy hirtelen leguggolok, extrém esetben egy hirtelen mozdulattól is (de 99%-ban akkor ha préselődik a hasam) érzek egy "kattanást" vagy egy becsípődést és elkezd a szívem verni 140-160 extrém esetben 180-200-as pulzussal és elég rosszul leszek tőle.

Háziorvosom szerint van valami góc a bolygóidegemmel, kardiológusom szerint lehet rekeszsérvem van és attól van...

Lényeg! CT vagy MR???


Mert így nem lehet élni, hogy minden egyes mozdulatomra oda kell figyelnem és nem tudok szinte sehova menni mert nehogy rosszul legyek valahol egy ártatlan mozdulattól :(((


28/F


2017. ápr. 21. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
MR vizsgálatra menj
2017. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
MR kéne inkább akkor, de nem vagyok szakember
2017. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szándékot tényleg!!!

De olyan emberrel szeretnék egyeztetni aki eléggé jártas a dologban mert ez a betegség sem valami gyakori...

2017. ápr. 21. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor talán az orvosaidat kérdezd ;)
2017. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Írtam neked, hogy MR. Értek hozzá :) Minek mennél CT-be, egyrészt fölösleges magad kitenni ilyen fiatalon ekkora dózis ionizáló sugárzásnak, másrészt ilyet MR-rel jobb vizsgálni.

Sok orvos nem feltétlen ért ehhez, csak a saját szakterületükhöz, tehát egy belgyógyász nincs tisztában a képalkotó eljárásokkal, de egy radiológus vagy radiográfus már igen, mert ezt tanulja.

2017. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt nem írtad, hogy ezzel foglalkozol :)


Volt konkrét ilyen eset ahol bolygóideget néztetek?

Mennyire részletesen mutatja ki az MR?

Mert ha csak 1-2mm-es ránövés van vagy valami azt elég nehéz észrevenni, na meg az sem biztos, hogy ránövés van.

Nem tudom mit jelent a góc kifejezés bolygóideg esetén :(

2017. ápr. 22. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!