Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van okom aggódni, ha 2 éves...

Van okom aggódni, ha 2 éves kisfiamnak emelkedett az LDH-szintje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 2 éves, 36. hétre született, sürgősségi császárral, szívanomália miatt (műtét közben vették észre hogy 2x rá volt tekeredve a kzsinór a nyakára).

Jelenleg fejlesztésekre járunk, mert nehezen indul meg a beszédfejlődés és autisztikus tünetei is vannak, plusz nem tud fújni, nyalni és rágni is csak lassan komótosan. Nyelvfékét jövő héten nézetjük meg, nem rövid-e. A neurológus kért még márciusban anyagcsere folyamatok miatt vérvételt. Most jött meg az eredmény és van benne 2 mínuszos és 3 plusszos megjegyzés. Ebből 2-nél "nagyobb" az eltérés. Az egyik a kreatinin - ref.: 40-90., kisfiamnak 26., a másik pedig az LDH - ref.:240-480, kisfiamnak 652.

Nem olvastam jó dolgokat az emelkedett LDH szinről, ezért érdekelne, hogy valaki járt-e már így, volt-e hasonló érték a környezetében.

Én csak amiatt aggódom, hogy mindkét érték utalhat pl. az izmokkal kapcsolatos problémákra is, és neki kicsinek is merevek voltak az izmai, a kezét a mai napig furán tartja "alapállásban" illetve azt mondta egy szakértő nekünk, hogy lehet, hogy azért indul meg nehezen a beszédfejlődés, mert a szájizma nem erősödött meg (nem tudott szopizni sem).

Természetesen látta házi orvos a leletet, de elég sokáig nézegette és csak annyit mondott, hogy most ő nem abajgatná semmivel. Mondjuk úgy, nem volt túl magabiztos és megnyugtató a válasza, ezért érdeklődöm más fórumon is.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2017. ápr. 29. 14:33
 1/2 Nameless2017 válasza:

1-3 éves korig az Alsó érték 240 a felső érték 850. (U/L)

Üdvözlettel

2017. ápr. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Uhh...nagyon szépen köszönöm! Megnyugtattál! :)

Most utána néztem én is máshogy és megtaláltam, hogy valóban 850 a felső ;) Így már nem aggódom emiatt.

2017. ápr. 30. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!