Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni, ha annyira...

Mit lehet tenni, ha annyira fáj a torkom hogy nyelni és beszélni is rettenetesen fáj? Részletesen a leírásban.

Figyelt kérdés
Egy hónapja mandulagyulladásom volt és azóta nem gyógyultam meg az antibiotikumtól sem. Ugyan úgy tele van/volt az orrom és folyamatosan köhögési ingerem volt. Most megint mandulagyulladás tüneteit érzem magamon, a nyelés és a beszéd is fáj, be vannak dagadva nagyon a nyirokcsomóim. Annyira fáj hogy sírni tudnék de orvoshoz csak ügyeletre tudnék menni... Mit tegyek?

2017. máj. 13. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mézbe reszelj egy kis gyömbért, tegyél bele citromlevet és ez sokat segít. Egy kávéscsészébe ha megcsinálod az bőven elég.
2017. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el az ügyeletre, és estére forralt boros inhalálással fertőtlenítsd ki a légutakat. Nem árt a helyiség levegőjében sem a forralt bor gőze ahol alszol.
2017. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj be az ügyeletre, írd fel, pontosan milyen gyógyszereket kaptál eddig. Ha nem jött rendbe, jobb lett volna már korábban visszamenni, amikor elfogyott a gyógyszer, valószínűleg nem volt megfelelő az antibiotikum. Sajnos, előfordul ilyen, hogy a kórokozó rezisztens, akkor mással kell próbálkozni - jó lenne, ha a doki venne most torokkenetet, mielőtt elkezded az új gyógyszert, és elküldené tenyésztésre, hogy célzottan lehessen kezelni.
2017. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon be vannak gyulladva a nyirokcsomoid meg akar mononukleozis is lehet. A mandulaidon vannak ilyen kics gennyes pacak vagy csak nagyobbak?
2017. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem látok semmit a manduláimon, szerintem nincs rajta.
2017. máj. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!