Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S! Mi okozhatja?

S. O. S! Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Tüneteim:

- hirtelen fellépő és múló mellkasi fájdalom

- végtagokon, 1-1 nem állandó ponton hirtelen jelentkező szúró/zsibbadó fájdalom

- állandó, nem túl erős fejfájás homlok két oldalán és hátul-oldalt is alkalmanként

- nem rég egy sima hörghurutból is nagyon nehezen gyógyultam meg


Vérnyomás: 128/80/89 Nyugalomban, de -fekve különösen-

erősen érzem a szívem dobogását, pl. a hasam mindig megemelkedik tőle, és fülemen fekve is hallom. Továbbá ha csak sétálok, vagy felsétálok a lépcsőn már attól a nyakamon lévő verőereken látom a tükörben, hogy erősen dobog a szívem...


19 éves fiú, alkohol, cigi, energiaital, kávé SOHA


EKG-t, szívultrahangot csináltak, de elvileg azokkal minden oké.


Én cukorbetegségre, vagy pajzsmirigy-rosszulműködésre gondoltam először. Tapasztalatok, vélemények, tanácsok?



2017. máj. 16. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy leírod, abban van egy adag hipochondria is.

MINDEN ember erősen érzi a szívdobogását, megemelkedik töle a hasa, és a fülén fekve is hallja. Főleg, ha figyeli...


Ha nem vagy kövér alkat, inkább nyúlánk, izmos-inas, márpedig egy 19 éves srác többnyire ilyen - akkor az is normális, hogy a verőerek jól láthatóan lüktetnek a nyakadon, főleg, ha még figyeled is.


A SOHA dolgokat jól teszed, maradjon is így!

A vérnyomásod kicsit alacsony nyugalomban, de azért nem életveszélyesen. Fekve mindenkinek lemegy kicsit, ezért van az is többek között, hogy ha megfigyeled, az ember reggel, felkelve mindig kicsit sápadtabb a napközbeni arcszínéhez képest.


Pajzsmirigy okozhat pulzus emelkedést-csökkenést, de a pajzsmirigy-betegségek komplex tünetegyüttessel járnak, nem csak ennyivel.

A tüneteid alapján laikusként én valamilyen keringési vagy szívproblémát mondanék, de mivel erre nézve már orvos látott, kivizsgált, OK vagy.

Lehet, hogy ezek izomfájdalmak, amik a te korodban lazán lehetnek vitaminhiánytól is, vagy valamilyen ásványianyag-hiánytól, esetleg túlzott megerőltetéstől (sport)


Szedj vitamint, és nyugi.

Ne foglalkozz annyit magaddal, mert becsavarodsz.

2017. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amúgy a nehéz gyógyulás is arra utal, hogy gyenge az immunrendszered, szóval a vitamin nem ártana


a fejfájásod meg lazán lehet az alacsony vérnyomástól.


Az alacsony vérnyomás tudatában érdemes lenne a SOHA dolgok közül a kávéval megbarátkoznod, ugyanis az kicsit helyretenné a vérnyomásodat is, és neked kávé mellett lenne annyi, mint másnak kávé nélkül.


A kávé amúgy sem olyan egyértelműen negatív dolog, mint a többi felsorolt SOHA dolog - ugyanúgy, ahogy napi egy pohár minőségi bor is lehet nagyon is egészséges a szervezet számára. A lényeg ezek esetében a józan mértékletesség!

2017. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg pánikbetegség?
2017. máj. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mellkas szúró, égő fájdalmakat, és a végtagokban fellépőket okozhatja nyelőcső rendellenesség, ugyan is a nyelőcső nincsen bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe. Ezt csak azért írtam, mert rám pakoltak egy 24 órás kütyüt, és mikor visszavittem, a doktornő olyasmit mondott, hogy nálam egészségesebb ember nem létezik. A fájdalmak viszont nem légből kapottak megjártam vele a pszichiátriát is. De van egy zöld-diónyi sérvem a nyelőcsövemen. A gasztroenterológia, a pszichiátria, a kardiológia, a reumatológia teljesen különvált tudományágak, látszólag semmi közük nincs egymáshoz! Ezért diagnosztizálnak félre sok sok embert!
2017. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!