Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az MRI vizsgálatom...

Mit jelent az MRI vizsgálatom eredménye?

Figyelt kérdés

Lehet:

Köpézállású enyhén asszimmetrikus kamrarendszer, a jobb kamra tágabb de egészében a kamrarendszer nem mondható tágultnak. Intracerebralisan biztonsággal kórosnak minősíthető jintezitás változás nem ábrálzolódott. A nagy intracranialis erek jól ábrálzológnak, rajtuk significans szűkület vagy telődési többlet nem mutatható ki. A külső liquorterek normálisak. A jobb oldali sinus maxillarisban 17 mm átmérőjű cysta ábrázolódott. A rosta sejtekben néhány apró gyulladásos góc van, valamint a bal sinus maxilarisban is.


Orvosi vélemény:

Intracerebralisan kósosnak minősített jelintezitás változás nem ábrázolódott. Mucokele a jobb sinus maxillarisban. A bal sinus maxillarisban és a rostasejtekben enyhe gyulladásos jelek látszanak.


Persze holnap megyek neurológushoz, de ha van egy hozzá értő a kommentelők között megmondaná, hogy ezek mit jelentenek?


(már egy ideje fáj a fejem)



2017. máj. 17. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
kósosnak minősített jelintezitás változás nem ábrázolódott! Ezt kétszer is leírták, nem tudom mi van ezen érthetetlen. Szerintem eltévesztetted az orvost, mert pszichiátriára kellett volna menned!
2017. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ. A maxilars meg ehez hasonló latin szavak miatt kérdeztem, de közben rákerestem az interneten...
2017. máj. 17. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően annyit jelent a leleted, hogy a fejfájásodat nem neurológiai igazán probléma okozza, hanem sokkal inkább fül-orr-gégészeti probléma. van egy enyhe arcüregggyulladásod + mucokeléd .


mucokeléről bővebben:

[link]


Hogy ez okozza-e a fejfájásod azt nehéz megmondani, de lehetséges, hogy hozzájárul. Érdemes lenne felkeresned egy fül-orr-gégészt is, ha a neurológusod esetleg nem javasolná.

2017. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!