Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet migrénem?

Lehet migrénem?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon fejfájós voltam, szinte mindenre megfájdul a fejem, de a legtöbbször a vízivás, pihenés, szabad levegő, néha gyógyszer segített. Ha jól tudom ezt hívják tenziós fejfájásnak, és egy kicsit zavaró, de nem akadályozott soha semmiben.

Kb. 2 éve volt először egy nagyon erős fejfájásom, ami majdnem másfél napig tartott, és pár havonta mindig volt egy ilyen, amikor otthon maradtam, és egész nap az ágyban feküdtem. Mostanában azonban hetente-kéthetente van ez és nagyon idegesítő, mert semmit nem tudok csinálni, tanulni se mert annyira fáj a fejem hogy fel se tudom fogni mit olvasok egyáltalán. Ilyenkor általában szédülök, néha foltokat látok, belassul a beszédem, néha érthetetlenül motyogok, nagyon fáj a fejem mindkét szememnél és a szemem mögött, illetve a fejem tetejénél a bal oldalon. Nagyon idegesítenek a fények a hangok és a szagok és legszívesebben egész nap egy sötét szobában az ágyban feküdnék.

Ez lehet migrén? Vagy valami más? Milyen orvoshoz kell ilyenkor menni?



2017. jún. 1. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Igen, ez az.

Teljes kivizsgálás kell, mert sok dolog okozhatja. Például nyugvó epekő is (!) úgyhogy kell hasi ultrahang, kell neurológiai kivizsgálás, az agyadat is meg kell nézetni, vérkép stb.


Plusz ki lehet tapasztalni, hogy mi provokálja ki a rohamot, ha nincs szervi baj, nincs epekő stb. Pl. alkohol, koffein, nikotin, kakaó, cukor, fehér liszt, színezékek, tartósítószerek, adalékok-ezek a leggyakoribb provokátorok.

2017. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz kell menni, ő ad majd beutalót különböző kivizsgálásokra.
2017. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ódákat zengetnék arról hogy mi mindentől megfájdul a fejem... Túl kevés alvás, túl sok alvás, kávé szaga, íze, napsütés, képernyők nézése, túl meleg van, túl hideg van, szél, erős szagok, monoton idegesítő hangok, keveset ittam, éhség, sport, liftezés, stb... Ezeket nem nagyon lehet kikerülni :(


De köszi a választ :)

2017. jún. 1. 16:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a vérképem mindig jó volt.
2017. jún. 1. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet egy egyszerű érszűkülettől a fejben vagy nyakon..
2017. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!