Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orsóféreg fertőzést ki tud...

Orsóféreg fertőzést ki tud mutatni a tüdőszűrés?

Figyelt kérdés

Már egy ideje fáradékony vagyok, és újra meg újra rám jön néha 1-2 hét köhögés, minden különösebb megfázás nélkül. Olvastam, hogy az orsóféreg fertőzés okozhat hasonló tüneteket. Nincs semmi okom erre gyanakodni, de azért aggaszt a lehetőség tudata. Szerintetek ha ez lenne a problémám, akkor az az éves tüdőszűrések során kiderülne? Ha jól tudom, az orsóféreg lárvái a tüdőben találhatóak.


Köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 4. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Háát nemtudom. Egy vérvétel biztosabb. Eozinofil szintet nézess. Az ha magas az biztosabb jele!
2017. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt is jó tudni, hogy legalább mit nézessek ha ilyen irányba keresgélnék, neten nem találtam rá erre. Köszönöm.
2017. jún. 4. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez az egy mutatja ki. Meg ha van kifejledt élősködő benned nem csak lárva akkor vashiány, B12 vitaminhiány, stb... is jelentkezHET. De nem feltétlenül. De amugy ha elmész orvoshoz hogy ilyen gyanud van kapásból elküld vérvételre.

Egyik legveszélyesebb fertőzés szoval amint tudsz menj orvoshoz. De szerencsére jól kezelhető gyógyszerrel ha tényleg az.

2017. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál, nem igazán találjuk az ezektől eltekintve többnyire emésztőrendszeri panaszaim okát.. Voltam hasi ultrahangon - negatív, vérkép - minden rendben. Kicsit már majdnem óvakodok attól hogy visszamenjek, nehogy valami hipochondernek nézzen. Viszont most így kapásból nem vagyok biztos, hogy eozinofilt nézett-e, lehet hogy elmegyek valami magán laborba a biztonság kedvéért.
2017. jún. 4. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kért teljes vérképet az orvos? Azon rajta van az is. Igen általában az orvosok az ilyesmit nem veszik komolyan, azt hiszik ez valami egzotikus betegség holott nagyon is gyakori csak legtöbször vagy a beteg se tud róla vagy az orvos szarja le.
2017. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De mondtad neki hogy ez a gyanúd? Mert akkor tuti néztek eozinofilt is.
2017. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tudja eldönteni irass valami jófej orvossal aki nem fog kötözködi emiatt, gyógyszert. Rá van irva hogyan kell adagolni, Vermox a neve. Ártani nem árt, mellékhatása nincs, max ha nem az kidobtál 4000Ft-ot az ablakon. Sajnos ennél többet nem tudsz tenni. Magyarországon nem nagyon van parazitológia, nem igazán veszik komolyan. Talán ezért van az hogy összesen ez az EGY fajta gyógyszer van forgalomban itthon erre a célra.
2017. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok :D Ezt viszont nem irtad hogy hasi panasz is van. Kérj széklet vizsgálatot. 3 alkalommal kell elküldeni adnak ilyen kis tégelyt és ha találnak féregpetét akkor az a legbiztosabb diagnózis. azért kell többször elküldeni mintát mert nem mindig ürit a nöstény petét igy egy nem zárja ki. 3 a minimum. De mondtad a dokinak hogy ez a gyanud van?
2017. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem ez volt az elsődleges gyanúm, leginkább valamilyen fekélyre, vagy ibs-re gondolok, csak mivel nem találjuk az okát a dokival, így olvasgatok mindenfélét neten, és felötlött bennem ez is. Voltam székletvizsgálaton, de pechemre szintén nem emlékszem, hogy, mire tesztelték. Kb. 2 hónapja volt. Szerintem csak helicobacter baktériumra.
2017. jún. 5. 18:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem a vérképet, és az eozinofil 1.3% ami gondolom határértéken belül van, mivel nincs kiemelve. Köszönöm mégegyszer a segítséget, ez is nagy megkönnyebbülés, hogy legalább az efféle parazitákat kizárhatom.
2017. jún. 5. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!